5 filmů za rok 2019!

Obrat 46 milionů, koprodukce pěti celovečerních českých filmů i noví klienti v portfoliu. Taková je bilance zlínské filmové IS Produkce v uplynulém roce. „Rok 2020 pak bude ve znamení stavby nového produkčního domu za 40 milionů korun, čímž se zase o krůček přiblížíme o něco blíže našemu dlouhodobému cíli – navrátit filmový průmysl do Zlína,“ informuje jednatel společnosti Martin Gazda.

Zatímco ještě před 3 lety se produkce primárně věnovala výrobě reklamních spotů, v roce 2019 již v portfoliu dominovala produkce celovečerních filmů. „Jako koproducenti jsme spolupracovali na filmovém zpracování osudu bývalé baletky s názvem Můj příběh. Podíleli jsme se koprodukčně také na filmu ze zlínského hokejového prostředí s názvem Smečka a snímku z porevolučního období s názvem Erhart,“ vypočítává Martin Gazda a dodává, že všechny tyto snímky se natáčely v místních lokacích. „V roce 2020 nás čeká jejich uvedení do kin a také dokončení několika dalších – valašské filmové pohádky Největší dar nebo cestovatelského průvodce Cesta kolem světa. A velmi se těším třeba na spolupráci na již druhém snímku s režisérem Danem Svátkem a spisovatelem Josefem Formánkem,“ řekl Gazda.

Kromě filmových plánů má produkce plány i stavební. „V letošním roce snad již zahájíme výstavbu nového velkého ateliéru na zlínském Kudlově. Našim cílem je oživit tradici v místě, které je v podstatě nejblíže spojené se vznikem filmu ve Zlíně,“ nastiňuje Gazda s tím, že v současné době k produkci spotů i filmů IS Produkce využívá ateliér v centru Zlína. Uvnitř nového produkčního domu vznikne prostor pro jeden z největších ateliérů v kraji, jehož plocha zaujme 250 m2. „Věřím, že nový ateliér spolu se špičkovým technologickým vybavením a zkušenými lidmi z oboru přiláká producenty z České republiky i ze zahraničí,” přibližuje produkční vizi Gazda.

V uplynulém roce se IS Produkci podařilo také rozšířit portfolio nových klientů, pro které vyrábí televizní spoty, prezentační a online filmy i rádiové spoty. K dlouhodobé spolupráci se značkami jako je například Hamé, Kaufland, Coca-cola, Baťa či Blue Style se v roce 2019 připojil například Asko nábytek. „Je nám ctí, že jsme se mohli podílet i na vzniku charitativního spotu pro Klub cystické fibrózy, jehož hlavním cílem je představit toto zákeřné onemocnění. Na videoklipu spolupracovalo také Dejvické divadlo,“ doplňuje Martin Gazda.

S propagačními spoty agentura uspěla vloni i na odborných soutěžích. Prezentační filmy o městě Vsetín získaly v roce 2019 druhou cenu v kategorii spotů ve 4. ročníku soutěže TouristPropag 2019, která vyhlašuje nejlepší turistické propagační materiály. Jedno z videí si pak letos v únoru odneslo čestné uznání mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tématikou TourRegionFilm, který pořádá agentura CzechTourism.

V roce 2019 pak IS Produkce pomáhala rovněž s podporou talentovaným studentům z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tři studentské filmy v roce 2019 podpořila částkou přesahující 600 tisíc korun a v této aktivitě hodlá pokračovat i v roce letošním.

Společnost IS Produkce je v současnosti největší filmové produkční studio na Moravě (mimo veřejnoprávní Českou televizi v Brně a Ostravě) s ročním obratem 46 milionů korun a 30 spolupracovníky.

Publikováno: 26.2.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *