Ambiciozní mladá firma ze Zlínska uspěla ve světové konkurenci destilátů v prestižní soutěži v Londýně

Před pár dny byly v Londýně zveřejněny výsledky největší soutěže destilátů na světě. V rámci International Wine and Spirit Competition 2020 získala stříbrnou medaili zlínská firma Martenz za svoji Malinovici GOLD VIP 45%. Stala se tak vůbec první českou firmou, která dosáhla takového výjimečného úspěchu s ovocnou pálenkou.

Pro majitele destilerky se sídlem v bývalém baťovském továrním areálu je zisk stříbrné příčky důkazem, že jeho rozhodnutí opustit před několika lety reklamní branži a věnovat se výrobě pravé pálenky z malin, která patří mezi destiláty k tomu nejsložitějšímu, bylo správné. „Do soutěže jsme se přihlásili, abychom srovnali kvalitu naší pálenky v celosvětovém měřítku, a také se prosadili na zahraničních trzích,“ uvedl Zdeněk Jurášek a dodal: „Právě umístění mezi destiláty ve světové špičce nás nejen potěšilo, ale současně také utvrdilo v tom, že se daří naplňovat náš cíl směřující ke zvýšení prestiže pálenek a  jejich zařazení mezi moderní alkoholické nápoje, o což v naší firmě dlouhodobě usilujeme.“

Oceněná pálenka Malinovice GOLD VIP 45% je na rozdíl od běžných malinovic vyráběná klasickou cestou kvašením čerstvého ovoce a jeho destilací. „Jsme jedinou firmou na Moravě, která využívá tento postup a prémiové pálenky vyrábí v malých sériích s důrazem na ruční práci tzv. kategorie „handcrafted“,“ upřesnil Zdeněk Jurášek a doplnil, že tato malinovice je k dostání pouze v omezené limitované edici 1250 lahví. „Maliny jsou asi nejdražší ovoce, ze kterého se pálenky vyrábí, takže se skutečně jedná o prémiový produkt,“ vysvětlil Jurášek.

International Wine and Spirit Competition / IWSC/ 2020 je největší a nejvlivnější soutěží destilátů na světě. Je každoročně pořádána v Londýně a má již 50ti letou tradici. Jejím cílem – od počátku až dodnes zůstává – odměnit dokonalost v nápojích po celém světě a zajistit uznání těch nejlepších vín a lihovin. Porotu tvoří nejlepší světoví odborníci a degustátoři, kteří hodnotí produkty v několika kategoriích a oceňují ty nejlepší.

O firmě Martenz

Firma Martenz byla založena v roce 2017 v Martinicích u Zlína, v současné době sídlí ve 42. budově průmyslového areálu a označuje se za městskou destilerku. Majitel Zdeněk Jurášek ji vystavěl na rodinných zkušenostech, postup výroby postupně upravil podle posledních poznatků z výroby pálenek a definoval tak 100 konkrétních bodů výrobního postupu, které se následně staly firemním know how.

Firma se specializuje na řemeslnou výrobu pálenek v malých kolekcích. Díky omezené produkci má tak každý krok od přípravy surovin až po samotnou destilaci plně pod kontrolou. Firma Martenz přistupuje k výrobě pálenek moderními metodami s cílem získat pálenkám pozornost zákazníků a pozvednout jejich prestiž mezi jinými druhy prémiových destilátů. Snahou firmy je vrátit pálenkám „nálepku“ českého národního produktu

Hlavním produktem firmy je malinovice, kromě ní vyrábí i menší množství unikátní slivovice a každý rok zařazuje do svého sortimentu jednu novinku, například loni to byla třešňovice. Své destiláty vyváží firma Martenz na Slovensko a do Německa.

Více informací na www.martenz.cz

Publikováno: 18.8.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *