Bagr v parčíku za divadlem? Zlomyslnost investora..

Zlín – Zlomyslnost. Tak vnímá rada města dnešní zahájení stavby několika polyfunkčních domů v parčíku za divadlem. Investor práce započal i přesto, že mu k 31. prosinci 2015 končí dlouhodobé smlouvy, na jejichž základě měl stavbu bytových domů dokončit a zkolaudovat. A také přesto, že mu rada města jasně sdělila, že prodloužení těchto smluv již neschválí a neudělí souhlas s kácením dřevin.

 „Ze strany investora to za stávajících okolností považujeme za zlomyslnost, neboť dobře ví, že mu smluvní vztah k pozemkům za pár dní skončí a že město pak bude požadovat ukončení prací a uvedení pozemků do původního stavu. Mohu všechny ujistit, že kácení zeleně v parčíku jsme nepovolili a ani neodsouhlasili prodloužení užívacích vztahů k pozemkům,“ sdělil primátor Miroslav Adámek.

Záměr umožnit postavení polyfunkčních domů v prostoru za divadlem schválilo v roce 2009 tehdejší vedení města. Investor však nestihl ve stanoveném termínu projekt zrealizovat, proto požádal v roce 2011 radní o prodloužení smluv do konce letošního roku. Ti mu těsnou většinou vyhověli, své rozhodnutí odůvodnili tím, že nechtěli zabrzdit dlouho připravovaný projekt. Ani během následujících let však k zahájení stavby nedošlo.

Kvůli opakovanému nedodržení termínů rada města ztratila v investora důvěru. „S ohledem na jeho opakovaná prodlení s plněním termínů jsme již delší dobu měli pochybnost, zda je vůbec schopný polyfunkční domy postavit. O našem stanovisku jsme ho již informovali. To, co dnes předvedl, nás jen ujistilo, že rozhodnutí o ukončení spolupráce s ním bylo na místě,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 16.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *