Barumka ve Zlatém jablku!

První expozice ve Zlatém jablku signalizují jediné – letošní ročník oblíbené Barum Czech Rally Zlín se nezadržitelně blíží. Její doprovodný program zde začíná necelé tři týdny před startem a potrvá až do 18. srpna, kdy na závěrečné tiskové konferenci představí vítěze rally. Vždy po týdnu se budou v přízemí střídat vystavená závodní auta, doplní je také videoprojekce a panely mapující historii závodu. Otevřený bude stánek se vstupenkami a propagačními předměty s motivem Barum Rally a připravena je také soutěž o atraktivní ceny včetně spolujízdy v závodničce.

Zbystřit by měli fanoušci Barum Czech Rally Zlín. Do startu největší motoristické akce sice ještě pár dní zbývá, doprovodný program ve Zlatém jablku ale zahajuje už teď. Od 29. července až do 18. srpna zde budou vystaveny historické i současné závodní speciály. Nejdříve to budou vozidla Bugatti a Alfa Romeo z 20. a 30. let minulého století, od 4. srpna se představí automobily účastnící se Star Rally Historic a od 11. srpna současná závodní auta.

Setkání se závodníky pak zprostředkují oblíbené autogramiády. Špičkoví rally jezdci se přijdou svým příznivcům podepsat v úterý 13. srpna, o dva dny později je budou následovat účastníci rally historických vozidel. Vítězové 49. ročníku Barum Rally se se Zlínem rozloučí na závěrečné tiskové konferenci 18. srpna.

S historií závodů se mohou návštěvníci Zlatého jablka seznámit díky informačním panelům a videoprojekci, které se budou věnovat dění z předchozích ročníků. K historii Barumky se váže i připravená soutěž, ve které se hraje o opravdu zajímavé ceny ze zážitkového programu – spolujízdu v závodním speciálu se zkušeným pilotem, let vrtulníkem nad rychlostní zkouškou, VIP balíčky a permanentky na rally. „Soutěžní otázka bude vyvěšena na prodejním stánku, který bude otevřený od 4. srpna. Odpověď na ni najde pozorný čtenář právě na historických cedulích v naší expozici,“ uvedl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl.

Stánek bude denně od 10 do 19 hodin nabízet také prodej permanentek na rally, program, plakáty a další upomínkové předměty s motivem Barum Czech Rally Zlín.

49. ročník Barum Czech Rally Zlín ve Zlatém jablku:

29. 7. – 4. 8. Expozice vozidel Bugatti

29. 7. – 18. 8. Historické panely a videoprojekce

4. 8. – 18. 8. Otevřen fanshop se vstupenkami a rally předměty (denně 10:00 – 19:00 hodin)

4. 8. – 11. 8. Expozice vozidel Star Rally Historic

11. 8. – 18. 8. Expozice soudobých závodních vozidel

13. 8. Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín

15. 8. Autogramiáda Star Rally Historic

18. 8. Tisková konference s vítězi Barum Czech Rally Zlín

Více na www.zlatejablko.cz

Publikováno: 27.7.2019

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *