Basketbal ve Zlatém jablku

Historii Sportovního klubu basketbalu Zlín prezentuje výstava fotografií „Zlín pod koši“ ve Zlatém jablku. V přízemí galerie obchodního centra je k vidění až do konce února. Zahrnuje i doposud neznámé a nepublikované informace z dob založení klubu.

Zmapovat historii zlínského basketbalového klubu od jeho založení a přehledně ji představit všem příznivcům. To bylo cílem organizátorů výstavy „Zlín pod koši“, kterou v těchto dnech mohou vidět návštěvníci Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně.

Přitom se jim podařilo získat informace i pro ně nové a překvapivé. „Bádáním v archivech a knihovnách jsme zjistili, co bylo zatím skryto nám i generacím našich předchůdců,“ uvádí za organizátory výstavy místopředseda Sportovního klubu basketbalu Zlín Zdeněk Mikel. „A sice to, že klub byl založen už v roce 1938 a slaví tak již 78 let,“ objasňuje.

Činnost zlínského basketbalového klubu i jeho největší úspěchy jsou takto uceleně představeny vůbec poprvé. Osm oboustranných panelů zaplněných historickými fotografiemi, historkami, vzpomínkami, zážitky a faktickými informacemi o zlínských basketbalistech si mohou návštěvníci Zlatého jablka prohlédnout až do konce měsíce února, kdy výstava končí.

Podrobněji je historie klubu i život jeho protagonistů popsán ve více než 300 stránkové knize, které byla u příležitosti letošního výročí vydána a pokřtěna 5. února na slavnostním galavečeru. K prodeji je v recepci ubytovny a haly Zelené na Bartošově čtvrti.

Podrobné informace na www.zlatejablko.cz

Publikováno: 15.2.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *