Best In Design 2020!

Mezinárodní soutěž Best in Design opět umožňuje designérům realizovat své vize a otevírá dveře novým příležitostem. Vyhrát až 1 000 € můžete i Vy, pokud je Vám méně než 30 let a máte práce, které nejsou starší než dva roky. Zájemci se mohou přihlásit do 29. února 2020 přes registrační formulář na www.bestindesign.cz. Vyhlašovatelem akce je festival Zlin Design Week.  

Soutěž Best in Design je příležitostí pro mladé designéry, kteří si přejí být objeveni nebo chtějí posunout svou tvorbu vpřed. Zájemci mohou soutěžit v jedné ze tří kategorií – Fashion Design, Communication Design, Industrial & Product Design.

Do soutěže se mohou hlásit nejen jednotlivci, ale i kolektiv autorů, který má co nabídnout a má zájem soutěžit s designéry z celého světa. Přihlášky jsou zcela zdarma a zájemci mohou přihlásit všechny své práce, které vznikly po 1. 1. 2018. Výhry v jednotlivých kategoriích se pohybují v hodnotě od 200 € až po 500 €. Absolutní vítěz si spolu s titulem Best in Design 2020 odnese taky 1 000 €.

Tento ročník súťaže je už jedenásty v poradí. Rok čo rok sa snažíme osloviť a zapojiť ešte viac českých, slovenských a tiež zahraničných škôl. Do minulého ročníka tejto medzinárodnej súťaže sa zapojilo 52 krajín z celého sveta a tento rok by sme chceli dosiahnúť aspoň minimálne takéto číslo,“ uvedla hlavní organizátorka soutěže Erika Kľúčiková. 

Soutěží prošla celá řada designérů, kterým účast pomohla ve svém oboru prorazit. Odstartovala kariéru například Denise Lukáčové, které si všimla sklářská společnost LASVIT, Rectangle boty Marie Niny Václavkové byly k vidění v Metropolitním muzeu umění v New Yorku a Fashion designér Lukáš Krnáč v roce 2017 prezentoval svou módní kolekci na Mercedes Benz Prague Fashion Weeku.

O tom, kdo získá titul Best in Design 2020, rozhoduje odborná porota. V minulém ročníku v ní zasedli například Libor Jelínek (creative director ve studiu Dynamo design) nebo Ladislav Škoda (vedoucí designového a vývojového centra v Tescomě). Výherci budou oceněni 1. května 2020 na Opening Zlin Design Week. 

Soutěž Best in Design je již šestým rokem nedílnou součástí festivalu Zlin Design Week, který od 1. do 8. května 2020 promění Zlín v město designu. Akci pořádá Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Publikováno: 19.2.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *