Best In Design 2021!

Soutěž Best in Design ukazuje novou generaci designérů. Zlin Design Week ocenil mladé tvůrce, o kterých byste rozhodně měli vědět!

Porota složená z odborníků z Česka i zahraničí zhodnotila více než 380 přihlášek a vybrala vítěze 12. ročníku mezinárodní soutěže Best in Design. Kdo ovládl jednotlivé kategorie i hlavní cenu prozradil 7. května Jan Cina na online vyhlášení vítězů v rámci Zlin Design Weeku.

Best in Design je soutěž pro mladé designéry, kteří chtějí svou práci ukázat světu a posunout vlastní tvorbu vpřed. Designéři mohou získat ocenění v jedné z kategorií (Product & Industrial Design, Communication Design a Fashion Design) a usilovat také o hlavní cenu.

Soutěže jsou náročné, stresující a často deprimující zkušenosti, bez kterých bychom se ale těžko posouvali dál. Je to příležitost jak poznat nové přátele, kolegy a zároveň být poznán a objeven a z výhry si moci koupit čas a prostor pro tvorbu nových věcí.” uvedla Tereza Rosálie Kladošová, oceňovaná návrhářka a porotkyně kategorie Fashion Design.

Zatímco v předchozích letech se diváci scházeli ve zlínském Kongresovém centru, letos zavítali online do pavilonu firmy KOMA modular ve Vizovicích. Tam vznikly díky okolní krajině a dávce designu soustředěného do jednoho místa unikátní záběry. Celým večerem je provedl herec a moderátor Jan Cina, kterého v rámci rozhovorů doprovodili pořadatelé Zlin Design Weeku i s porotci a garanty soutěže.

Product&Industrial Design

Odborná porota: Ladislav Škoda, Richard Vodička, Sebastian Gier, Veronika Pařízková

První místo kategorie Product&Industrial Design obsadil Ondřej Pechal s litinovým radiátorem Edudant. Pro Ondřeje byla při tvorbě důležitým ukazatelem životnost litinového radiátoru, který ji má narozdíl od plechového deskového klidně až sto let. Za tu dobu dům vystřídá až několik generací majitelů, každý z nich používá radiátor po svém, navíc i každá místnost si klade jiné estetické nároky.

Druhé místo patří Kateřině Klímové s kolekcí nábytku pro předškolní děti, při jejíž tvorbě se dívala na ekonomickou i ekologickou stránku vybavení. Na třetím místě se umístil Jan Kulhánek s návrhem převozní lodi pro Prahu.

Communication Design

Odborná porota: Filip Koubek, Veronika Pařízková

Kategorii Communication Design ovládl tým Julie Dítětová a Jáchym Moravec s prací Česká vlajka.online. V roce 2020 oslavila československá vlajka sto let své existence. V průběhu času navštívila všechny kontinenty, byla na nejvyšší hoře světa, na dně moře a dokonce i na Měsíci. Je důležité aby se vlajka prezentovala tak, jak má. Výsledkem práce autorů je jednoduchý a srozumitelný nástroj, který umožní lidem českou vlajku dobře poznat a správně používat.

Druhou pozici obsadil Adam Komůrka, který navrhl vizuál reklamní kampaně na podporu oboru digitální design. Třetí místo obhájila Aneta Roubíčková, jejíž práce pomocí virtuální reality ukazuje, jaké to je fungovat s očním onemocněním.

Fashion Design

Odborná porota: Joana Lacerda, Tereza Rosálie Kladošová, Veronika Pařízková

Vítězem kategorie Fashion Design se stala Karolína Čechová. Její kolekce Inner Sanctum je jakýmsi vhledem do lidského těla. Kolekce je inspirována charakterem fascií – kolagenovými vlákny prostupujícími celým tělem a neustále měnícími svůj tvar, hustotu a objem. Je to proměnlivý adaptabilní systém.

Ngoc Yen Tran a její projekt VOL.02 – UPCYCLED SNEAKERS s tématikou upcyklace tenisek zaujali druhé místo. Třetí pozice patří Nině Goderidze, která připravila kolekci ze speciálního materiálu napodobující lidskou pokožku – Entropy- Graduation Fashion Collection

Absolutní vítěz

Celkovým vítězem napříč kategoriemi je Ondřej Pechal s jeho litinovým radiátorem Edudant. Student Fakulty architektury ČVUT si tak odnesl hlavní cenu 1500 €.

Soutěž Best in Design je již tradičně součástí týdenního festivalu Zlin Design Week a každý rok objevuje nové talenty v designu z celého světa.

Celý záznam z Vyhlášení výsledků Best in Design můžete zhlédnout na našem webu.

Vítězné práce mladých designérů naleznete v našem presskitu.

Publikováno: 8.5.2021

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *