Pohne se či nepohne budova bývalého soudu?

Dlouholeté soudní spory a nevyřešené majetkové vztahy s vlastníkem sousedních pozemků. To jsou hlavní důvody, proč je budova bývalého okresního soudu v lukrativním centru Zlína stále uzavřená. Rada města se proto sešla se zástupcem vlastníka pozemků, společnosti EKO – UNIBAU Praha Jaroslavem Čechem, aby si obě strany přímo u stolu řekly své postoje.

„Považuji to za velmi důležité, ve své podstatě to bylo za celou dobu trvání tohoto problému první oficiální setkání. Přitom v takto komplikovaném případě nelze hledat řešení jinak, než společným postupem zainteresovaných stran a jejich komunikací. Pro nás je důležité, že nám vlastník pozemků vysvětlil svůj postoj i názory na další vývoj věci a vyjádřil připravenost s městem dále korektně jednat. Současný stav komplikuje jakékoliv naše další plány. Budovu je za současné situace prakticky nemožné rekonstruovat, provozovat nebo výhodně prodat. Musíme vyčkat, jak dopadnou soudní řízení, z nichž ty zásadní začaly ještě před tím, než město objekt bývalého soudu získalo,“ konstatoval náměstek primátora Patrik Kamas, který má řešení této záležitosti ve svých kompetencích.

Zatímco samotný objekt i s některými plochami patří od roku 2011 radnici, většina pozemků přiléhajících k budově má jiného majitele, kterým je právě společnost EKO-UNIBAU Praha. Také podle Jaroslava Čecha bude možné řešit osud celé lokality nedaleko centrálního náměstí Míru až poté, jak rozhodnou soudy. Ty se týkají náhrad za dřívější investice do tohoto majetku. „Soudy trvají už dlouho. A kdy skončí se nedá odhadnout,“ uvedl během jednání na radnici Jaroslav Čech.

Město Zlín se snažilo budovu bývalého okresního soudu opakovaně zhodnotit. Poslední zájemce chtěl v objektu vybudovat minipivovar, nabídl však za něj pouze sedm milionů korun, což je podle rady města málo. „I cena samotných pozemků, bez budovy, je vyšší,“ prohlásil Patrik Kamas.

Budova je nyní zajištěná proti zatékání vody, byl také instalován systém zabraňující vniknutí nežádoucích osob. Opatření vyšla na cca 300 tisíc korun. Přízemí radnice využívá jako sklad ztrát a nálezů.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 3.10.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *