BusFest 2020 zrušen!

Letošní jedenáctý ročník ujetého hudebního festivalu Busfest se vzhledem k rychle se zhoršující situaci ohledně koronaviru musí zrušit. Akce byla naplánována na 24. duben 2020 a v trolejbusech měli vystoupit kluci z kapely Vypsaná fiXa, ulítlá brněnská Mucha a ostrá dvojice Pain x Magenta. To však organizačnímu týmu z Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně nezabrání v plánování dalšího, minimálně stejně našlapaného ročníku, jako měl být ten letošní. A protože už teď se organizátoři a fanoušci těší, bylo datum příštího Busfestu stanoveno na 23. duben 2021.

Přestože Busfest má ty nejostřílenější řidiče široko daleko, ve městě je rychlost povolena pouze do padesáti kilometrů za hodinu a COVID-19 nasadil tak obrovské tempo, že ani Busfest s ním nemůže závodit. Ač to letošní interprety a fanoušky mrzí, organizátoři ctí nařízení vlády, která v dohledné době zrušila všechny kulturní akce. Přeci jen by zpěvákům přes ty roušky moc rozumět nešlo.

V minulosti vystoupily na Busfestu taková jména, jako Paulie Garand, MC Gey nebo Tata Bojs. Letošním plánovaným headlinerem měla být pop punková kapela Vypsaná fiXa, která předchozí line-upy rozhodně nezahanbuje. „Hrozně nás mrzí, že se letošní ročník nemůže uskutečnit, všichni jsme se těšili, ale respektujeme nařízení vlády a vedení školy. Zdraví je přednější a v tuto chvíli jsme fanouškům poskytli aspoň možnost zapařit si v karanténě v obýváku díky #macarenakarantena challenge, kterou jsme rozjeli na našem Instagramu.“ říká letošní hlavní manažer Busfestu Víťa Toř.

Organizátoři momentálně pracují na vyřízení potřebných náležitostí, které jsou spojeny s vrácením vstupného za lístky a vzápětí začnou pro fanoušky chystat cenu útěchy, která se se během následujících týdnů objeví na sociálních sítích Busfestu. Už teď můžeme prozradit, že to bude specialita pro všechny fanoušky, kteří si rádi zavzpomínají na minulou dekádu a zajímá je, jak vypadal Busfest, když poprvé zařadil a vydal se na tuhle ujetou jízdu.

Pro více informací a fotek z minulých ujetých ročníků stačí mrknout na náš web busfest.cz nebo navštívit Facebook či Instagram.

Publikováno: 29.3.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *