Čaroděj ze země Oz na zámku!

Další zajímavý kulturní zážitek pro celou rodinu připravila kavárna Kafé Zámek na zlínském zámku. Ve středu 1. srpna od 19:00 hodin se na zámeckém nádvoří představí Hoffmannovo divadlo z Uherského Hradiště s předpremiérou divadelní hry Čaroděj ze země Oz – Sen o duze.

Pohádkový román amerického spisovatele Lymana Franka Bauma byl poprvé vydaný v roce 1900 a od té doby se dočkal řady literárních, filmových a divadelních adaptací. Příběh pro malé i velké inspirovaný knihou o putování holčičky Dorotky a jejich neobvyklých přátel za všemocným čarodějem Ozem do Smaragdového města odehraje Hoffmannovo divadlo v předpremiéře právě na nádvoří zlínského zámku.

Autorem adaptace, kterou budou mít možnost zhlédnout diváci ve Zlíně jako úplně první, je principál Karel Hoffmann.„Vycházíme z linie původního příběhu, ale přeneseného do dnešní doby. V našem pojetí se holčička Ema cítí osamělá, protože na ni rodiče nemají čas. Ona se ve snu vypraví hledat konec duhy a zažívá stejně jako její knižní předloha řadu dobrodružství se svými kamarády,“ naznačuje děj příběhu Karel Hoffmann a dodává, že představení je unikátní i tím, že herci používají speciální velké loutky tzv. puppety.

Kafé Zámek uvede představení v předpremiéře ve středu 1. srpna v 19 hodin. Vstupné je dobrovolné. Rezervace míst je možná na telefonním čísle 608 227 189. Občerstvení po celý večer zajišťuje Kafé ZÁMEK. Další představení se potom uskuteční v Lesním divadle ve Sloupu v Čechách. Premiéra se uskuteční v průběhu září.

Publikováno: 1.8.2018

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *