Ve čtvrtek 22.9.16 bude MHD zdarma

Podobně jako v loňském roce se i letos ve čtvrtek 22. září Dopravní společnost Zlín – Otrokovice zapojí do akce Den bez aut. V celé síti MHD ve Zlíně, Otrokovicích i Želechovicích nad Dřevnicí budou moci lidé v tento den cestovat bez jízdenky.

Den bez aut je součástí Evropského týdne mobility. Jeho cílem je upozornit veřejnost na jiné – ekologičtější – možnosti cestování, než je jízda osobním automobilem. „Věříme, že řada lidí nabídky DSZO využije a místo autem pojede MHD, nebo použije jako dopravní prostředek kolo. Zlínem se dá bez problémů cestovat i bez auta,“ konstatoval radní Josef Novák, do jehož kompetencí patří doprava. „Jeden den bez jízdenek představuje určité symbolické gesto. Je to pozvánka pro ty, kteří ještě s městskou dopravou zkušenosti nemají. Zcela zdarma si mohou vyzkoušet, že i našimi trolejbusy a autobusy se dostanou včas do zaměstnání nebo do školy, a ověřit si, že jsou naše vozidla moderní, nízkopodlažní, v nemalém počtu též klimatizovaná,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Během Dne bez aut ve čtvrtek 22. září 2016 si tedy cestující v celé síti MHD ve Zlíně, Otrokovicích i Želechovicích nebudou muset označovat po nástupu do vozidla žádné jízdenky. Také průkazky časových jízdenek mohou v tento den cestující klidně zapomenout doma. Revizoři budou mít volno. Předprodejní místa i jízdenkové automaty ale budou v provozu. Pokud by si někdo chtěl v tento den koupit jízdenku ve vozidle, řidič cestujícího upozorní, že aktuálně žádnou jízdenku nepotřebuje.

„Prosíme cestující, aby se během Dne bez aut nenechali zmást spuštěnými označovači jízdenek ve vozidlech. Z technických důvodů je totiž nelze odstavit,“ upozornil vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek.

O kompenzaci snížení tržeb z jízdného během Dne bez aut se postarají města, která jsou zřizovateli DSZO a která se k myšlenkám Evropského týdne mobility hrdě hlásí.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 19.9.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *