Cyklojízda večerním Zlínem

Už v pátek projede ulicemi Zlína cyklistický peloton. Nepůjde však o žádný závod, ale o pohodovou večerní vyjížďku v rámci akce s názvem „Cyklojízda večerním Zlínem“. Smyslem akce je podpořit cyklistiku jako alternativní způsob dopravy, zejména pro městské popojíždění. Ale pozor. Alternativní způsob dopravy, to nejsou jen klasická kola. Zváni jsou tak například i majitelé handbiků, elektrokol či lehokol. Příznivci nemotorové dopravy vyrazí z náměstí Míru v 19:30. Čeká je trasa dlouhá18 kilometrůa tentokrát se pojede i trošku do kopce.

„Vybrali jsme široké ulice, ve kterých se pelotonu pojede dobře. Věříme, že nás čeká příjemný zážitek,“ sdělil radní Josef Novák, který je společně s cyklokoordinátorem radnice Martinem Habudou hlavním organizátorem akce. Do pelotonu se také zapojí členové Cykloveteranclubu S.K. Baťa. Po návratu zpět na náměstí mají organizátoři pro účastníky společné vyjížďky připraveny hned dvě velmi příjemné překvapení.

Večerní cyklojízda organizovaná radnicí se jela poprvé v září minulého roku. Zúčastnilo se jí kolem tří stovek cyklistů, což bylo příjemné překvapení. „Je poznat, že cyklistika je ve Zlíně na vzestupu,“ konstatoval Martin Habuda. Okruh provede cyklisty od Prštého až po Želechovice, pojede se také po nově zrekonstruované ulici Mostní.

Publikováno: 9.8.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *