Cyklostezka také na Jižních Svazích!

V roce 2016 bude Zlín pokračovat ve výstavbě nových cyklostezek. V plánu jsou nové tři kilometry, které propojí již hotové úseky. Stezka je plánovaná také na Jižních Svazích.

Nový úsek bude začínat u vily T. Bati a povede nahoru k budově UTB, což bude asi pěkně do kopce! Výstavba začne ve druhé polovině tohoto roku a dokončení je plánováno v roce 2017. Výstavba bude stát 4,8 milionu korun. Podstatná část půjde z evropských dotací.

Městská obslužná cyklistická stezka podél třídy Tomáše Bati bude také po letošních úpravách o 1,4 km delší. Napojí se na hotové úseky, které vedou napříč centrem města. Tento kilometr a půl bude poněkud dražší. Celkové náklady se vyšplhají na 25 milionů korun. V ceně bude úprava zastávek MHD a nové zálivy (Co je to záliv?) pro zvýšení bezpečnosti. Peníze opět půjdou převážně z evropských dotací.

V letošním roce vznikou také mnohem kratší úseky cyklostezek. Jmenovitě to jsou úseky od zastávky MHD Zahradnická po ulici Topolová – cca 200 m. Na Podhoří se dočkáme nových 300 metrů a dalších 200 metrů je letos plánováno v lokalitě Morysových domů. Zde dojde k propojení Městské obslužné cyklostezky a páteřní cyklostezky podél řeky Dřevnice.

V dnešní době má síť cyklostezek ve Zlíně více než 23 kilometrů. Nejdelší úseky jsou mezi Zlínem a Otrokovicemi a na druhé straně mezi Zlínem a Lukovem.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 3.2.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *