David Vávra uvedl výstavu o slavných architektech

Ačkoli byla vernisáž výstavy o významných architektech plánovaná až na 18 hodin, ve zlínské Alternativě bylo plno už dvě hodiny předtím. Lákadlem byla beseda se známými architekty, z nich nejznámější, alespoň pro laickou veřejnost, je David Vávra. I ti, kteří se o architekturu nezajímají, jej totiž znají jako herce, baviče či moderátora. Vždyť kdo by neznal legendární Českou sodu, pořad Šumná města nebo třeba Divadlo Sklep. Účastníci besedy se tak v uvolněné atmosféře dozvěděli, která architektonická díla považuje David Vávra za největší skvosty, či kdy byl poprvé ve Zlíně a jaký na něj dělá město dojem. Netradiční pohled, komentář či glosu umí David Vávra sdělit k jakémukoli tématu. Jakou architekturu tedy David Vávra považuje za tu nejlepší na světě?

„Boží krajinu. Nad tu není. Od nejmenší rostliny až po velký strom se jedná o naprosto dokonalou architekturu. My lidé se snažíme něco vytvářet, protože k tomu máme prostředky, ale to je jen taková naše snaha,“ prozradil David Vávra.  A nebyl by to ani on, kdyby k tématu nepřidal pár veršů.

„Architektura je denní hmotný chléb. Je to měšťanský salón i boží chlév.“

Bohaté architektonické dědictví, které ve Zlíně a dalších místech Zlínského kraje zanechala pětice architektů Jan Kotěra, František Lydie Gahura, Vladimír Karfík, Miroslav Lorenc a Jiří Voženílek ukazuje expozice složená z více jak 50 výstavních panelů. Výstava potrvá až do 29. října. Davida Vávru však ve Zlíně uvidíme letos minimálně ještě jednou. 24. listopadu do Zlína zamíří s Divadlem Sklep.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 5.10.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *