Věda na vlastní kůži – Fakulta technologická se otevře lidem

V pátek 11. prosince se na Fakultě technologické otevřou dveře všem, kteří mají zájem nejen o studium, ale i o vědu jako takovou. Jak bude letošní Den otevřených dveří vypadat?

Část programu bude věnována popularizaci vědy. Návštěvníci se budou moci zapojit do projektu „Věda na vlastní kůži“. V podstatě se jedná o velký experiment, jehož cílem je popsat typického návštěvníka Dne otevřených dveří. Každý zájemce projde jednoduchou registrací, během které mu bude vygenerován individuální QR kód. Jako „neznámý vzorek opatřený kódem“ bude návštěvník moci absolvovat 10 experimentů, díky nimž se o sobě dozví mnohé zajímavosti.

„Zjistíme například kolik bakterií má na kůži, jak pevné má vlasy, kolik CO2 vydechuje nebo jak je silný či zručný. Zajímavé bude i sestavení průměrného obličeje z fotografií návštěvníků. Zjištěné vlastnosti jednotlivých návštěvníků pak statisticky vyhodnotíme a sestavíme „typického návštěvníka Dne otevřených dveří“, tedy v podstatě typického zájemce o přírodní a technické vědy. A abychom mu nemuseli říkat „typický návštěvník“, nazvali jsme si ho LABORATVOR. Celkové vyhodnocení všech experimentů pak zveřejníme prostřednictvím portálu http://laboratvor.cz/,“ vysvětluje Iva Hauerlandová, koordinátorka akce.

Den otevřených dveří je vždy důležitým zdrojem informací o studiu, což platí i letos. Návštěvníci si především budou moci vyzpovídat samotné studenty jednotlivých oborů a zjistit, co vlastně ve škole dělají, jak je studium náročné nebo třeba jací jsou pedagogové. Možnosti studia budou taktéž představeny formou prezentací v přednáškových sálech. V neposlední řadě budou k dispozici i studijní referentky, které rády zodpoví jakýkoli dotaz týkající se oborů, přijímacího řízení, stipendií či ubytování.

Fakulta technologická poskytuje vysokoškolské vzdělání ve studijních programech Chemie a technologie materiálů, Chemie a technologie potravin a Procesní inženýrství. Nabízené studijní obory jsou klíčové pro strojírenství, automobilový, plastikářský a gumárenský průmysl, potravinářství, kosmetiku či farmaceutický průmysl. A právě tyto oblasti se v posledních letech potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Absolventi Fakulty technologické proto nacházejí kvalitní uplatnění na trhu práce. Výrazným benefitem je i systém stipendií a možnost zapojení studentů do výzkumných projektů a úkolů, což významně snižuje finanční náročnost studia.

Den otevřených dveří proběhne v Laboratorním centru Fakulty technologické ve dvou termínech, 11. prosince 2015 a 20. ledna 2016, vždy od 9 do 15 hodin.[Best_Wordpress_Gallery id=“22″ gal_title=“Fakulta technologická den otevřených dveří“]

Publikováno: 9.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *