Děti se na táboře naučí filmařinu

Celkem osmdesát dětí bude mít v následujících třech týdnech možnost nahlédnout do tajů filmové kuchyně a dozvědět se něco o základech animace, dabingu a dalších filmařských disciplín. V nově otevřeném Kabinetu filmové historie na zlínských Filmových ateliérech totiž tento týden odstartoval již 5. ročník oblíbených festivalových příměstských táborů, které organizuje společnost FILMFEST, s.r.o.

Tábory s tematickým zaměřením se rok od roku těší většímu zájmu rodičů a hlavně dětí. Pod vedením odborníků ze Zlín Film Festivalu se ten filmový letos uskuteční ve třech turnusech, a to nejen na Kudlově, ale také v Mladé Boleslavi. „První turnus právě probíhá na Filmových ateliérech, v následujícím týdnu se ale přestěhuje do Mladé Boleslavi, kde se už dlouhodobě náš filmový festival těší velké oblibě. Tábora se zde budou mít možnost zúčastnit děti zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO uvádí umělecká ředitelka ZFF Markéta Pášmová a doplňuje: „Od 1. srpna se pak poslední turnus uskuteční opět u nás.“

Náplní příměstských táborů je filmování, dabing, studio reportérů nebo výtvarné činnosti. „Děti si mohou vyzkoušet různé techniky animace v reálném i počítačovém prostředí. Naučí se základům fázování, pixilace či ploškové animace. Stanou se na chvíli hercem a dabérem dětských filmů,“ popisuje Markéta Pášmová a doplňuje: „Promění se ale také v mladé reportéry, kteří natáčí rozhovory a reportáže z dění filmového tábora, které následně v profesionální střižně zpracují a připraví k odvysílání ve festivalové TV.“  Táborový týden vyvrcholí vždy pátek odpoledne prezentací filmových děl před rodiči táborníků.

Kreativní činnosti dětí probíhají částečně v nově otevřeném Kabinetu filmové historie, kde si také mohou prohlédnout vystavené exempláře nově otevřené unikátní expozice, a to i s komentářem syna jednoho ze zakladatelů a filmového historika Jiřího Novotného. V rámci táborového týdne je čeká i výlet na zlínský zámek na interaktivní výstavu Orbis Pictus Play Zlín.

Příměstské tábory jsou dlouhodobým projektem Zlín Film Festivalu. „Naším záměrem je poskytnout dětem se zájmem o filmovou tvorbu smysluplnou náplň pro trávení volného času o letních prázdninách a umožnit jim rozvíjet tvůrčího a kreativního ducha, dozvědět se něco o historii ateliérů a naučit se něco od zkušených odborníků,“  uvádí majitel společnosti FILMFEST Čestmír Vančura.

Publikováno: 20.7.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *