Dny řemesel navštívil rekordní počet lidí

Podkování koně, kováři v kuchařských zástěrách, prohlídky výrobních provozů, soutěže a další aktivity pro celou rodinu. Tohle všechno a ještě mnohem víc bylo v sobotu 3. října k vidění v bývalém baťovském areálu. Cílem akce, kterou navštívilo přes 1500 lidí, bylo představit strojírenské obory mladým lidem i veřejnosti a poukázat na nedostatek kvalifikovaných pracovníků v této oblasti.

Druhý ročník Dnů řemesel, které pořádala Kovárna VIVA společně s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje výrazně překonal úspěšný ročník předchozí. Už v pátek se prohlídek strojírenských firem aktivně zúčastnilo na 300 žáků ze základních škol ze Zlína a okolí. Řada z nich neskrývala překvapení nad tím, jak ve skutečnosti práce ve velkých strojírenských firmách vypadá a co všechno jsou jim střední školy s technickým zaměřením schopné nabídnout.

V sobotu se potom areál Kovárny VIVA i dalších firem otevřel veřejnosti. Kromě příležitosti nahlédnout do jejich provozů, mohli návštěvníci vidět ukázky řemesel a sami si řadu z nich dokonce vyzkoušet. „Těší nás, že tento projekt láká do areálu naší firmy stále větší počet lidí, kterým můžeme ukázat moderní podobu a perspektivu strojírenských oborů. Loňskou návštěvnost se o víkendu podařilo překonat o celých 50%“ hodnotí akci předseda představenstva Zbyněk Rozsypal.

Jedním z vrcholů programu byla i soutěž ve vaření guláše. V roli soutěžících se zde mimo jiné představili i vyučení kuchaři dnes kováři, obsluhy CNC strojů a další rekvalifikovaní zaměstnanci VIVY. Ti pro sobotní akci uvařili a návštěvníky pohostili sto třiceti litry guláše.

Dny řemesel potom zakončil běh baťovským areálem „Kovářská pětka“, kterého se letos zúčastnilo ve všech kategoriích v součtu na 250 závodníků. Stejně jako v předchozích letech se vítězem běhu na pět kilometrů stal triatlonista Jan Čelůstka. Výtěžek z dobrovolného startovného bude věnován Dětskému domovu a speciální škole na Lazech. (Oficiální tisková zpráva.)

[Best_Wordpress_Gallery id=“16″ gal_title=“Dny řemesel 2015″]

Publikováno: 8.10.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *