Druhý ročník „Soutěž a Podnikej“

Soutěž a Podnikej podporuje středoškoláky v práci na jejich nápadech ve formě celorepublikové soutěže. 1. září 2017 odstartoval druhý ročník, který má ambice pokračovat v úspěších toho předchozího. Díky projektu Martina Vítka a Davida Friedla mohou středoškoláci pracovat na svých nápadech za asistence zkušených mentorů. První ročník projektu oslovil více jak 650 škol, z nichž vzešli první vítězové. Druhý ročník je obohacen o několik změn a prestižní partnery.

Soutěž a Podnikej vznikla jako myšlenka dvojice podnikatelů, Martina Vítka a Davida Friedla, jejímž úkolem je nabídnout středoškolákům vyzkoušet si podnikání na vlastní kůži. „Soutěžícím chceme ukázat, že mohou v životě pracovat na svých nápadech a přitom se rozvíjet. Od nás získají podporu v podobě mentorů, porotců z prestižních firem a praktických cen pro jejich pokračující práci po ukončení jejich působení v soutěži,“ komentuje Martin Vítek podstatu založení Soutěž a Podnikej.

Princip soutěže je postaven na Lean Startup metodice, která pracuje s nízkonákladovým přístupem k ověření a nastartování podnikatelského nápadu. Soutěžící na základě úkolů a pomoci mentora validují svůj nápad, vypracují MVP, minimální funkční produkt, který prezentují před regionální a později celorepublikovou porotou.

V prvním ročníku bylo osloveno více než 650 středních škol, z nichž vzešlo 116 přihlášených týmů. Po náročném průběhu postoupilo do regionálních kol 27 týmů, z nichž vzešli celorepubliková vítězka Anna Suková. Ve druhém ročníku se soutěžící mohou těšit na vylepšenou metodiku, nové mentory i prestižní partnery jako jsou KPMG Česká republika, SparkTECH a Nadaci Tomáše Bati.

Ceny, které obdrží soutěžící jsou ušity na míru jejich potřebám – tematické workshopy, semináře, místa v podnikatelských inkubátorech a cenné know-how. Pro vítězný nápad je přichystaná 10-denní cesta do Chicaga.

Středoškoláci se mohou přihlásit do druhého ročníku až do 4. října. Soutěž končí v lednu 2018 celorepublikovým finále, kde se střetnou regionální finalisté. „Těšíme se na nové tváře a nové nápady. Věříme, že zájem zůstane stejně intenzivní, jako v prvním ročníku a o pár měsíců později budeme světu představovat nové nápady našich soutěžících,“ podtrhává David Friedl nadšení ze startu nového ročníku Soutěž a Podnikej.“

Publikováno: 12.9.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *