Festival pod věží již tento pátek

Prostranství před kostelem na Jižních Svazích opět ožije Festivalem pod věží. Letošní třináctý ročník křesťanské akce se uskuteční od 23. do 25. září a přinese několik změn.

Letošní festival se posune od čistě hudebního k multižánrovému. Program jsme rozšířili o workshopy i přehlídku kapel různých žánrů,“ uvedla za organizační tým ředitelka festivalu Marta Jakubíčková.

Páteční program zahájí festivalová mše, po níž pokračuje moderovaná beseda Večer s…tentokrát s hokejistou Matoušem Venkrbcem a večer chval. V sobotu ve 14:30 hodin začínají workshopy o improvizaci v divadle a hudbě. Pozvání přijali herec zlínského divadla Zdeněk Lambor a dlouholetý pracovník salesiánského klubu ve Zlíně Thomas Strohbach. Po skončení bude následovat ukázka výcviku psů. Hlavní program, tedy přehlídka hudebních skupin z České a Slovenské republiky, jejichž tvorba se opírá o hodnoty křesťanství začne v 16:45 hodin.

V podvečer vystoupí skupiny, jako je Molekula, Hrozen či slovenská kapela Timon. Hlavním hostem letošního Festivalu pod věží je americká kapela Divine Attraction z Los Angeles. Začátek jejího vystoupení máme naplánovaný přibližně na dvacátou hodinu,“ uvedla Marta Jakubíčková.

Během sobotního programu mohou návštěvníci využít aktivity, které připravil Salesiánský klub mládeže Zlín ve spolupráci s Domem Ignáce Stuchlého z Fryštáku. V rámci festivalu proběhnou ve vybraných kostelech nedělní bohoslužby. Festival pod věží zakončí setkání a koncert dětských zpěváků a hudebníků děkanátních dětských a mládežnických schol v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů.

Podrobný program na: www.festivalpodvezi.cz.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 22.9.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *