Jeden svět Zlín 2018 zve na doprovodný program

V rámci doprovodného programu se Jeden svět na jeden večer spojí s Patti Zónou, pro společný koncert v prostorách podzemní Photogetheru Gallery. Švédský rap, berlínská producentka, ostravské elektro, tento speciální warm up event proběhne 28. 3. od 20 hodin. Dále chystá virtuální realitu, nebude chybět ani výstava.

Večer bude zahájen promítáním dokumentu o kontroverzní švédské rapperce Silvaně Imam. Jde o silně emotivní film, ve kterém se snoubí jak portrét její exhibicionistické a rozhněvané části osobnosti, která s klidem vystoupí na pódium před spoustu lidí a nevybíravým, upřímným způsobem vyjadřuje svoje ideové postoje, tak i té druhé části – té, která v zákulisí tiše pochybuje sama o sobě. Program bude následně pokračovat dvěma koncerty. První interpretkou bude berlínská producentka a performerka Dmitrievna. Ta předvede svou až nelidskou kombinaci těžkých rave beatů, berlínského techna jak z devadesátek a slovanského folku.

Po ní vystoupí kapela s ostravskými kořeny Schwarzprior, jež jsou za svou hudbu kombinující elektro-post-synthwave s temnými texty hojně oceňováni. Nakonec vystoupí Karvinski a BistroMstitel, talenti zlínské audiovize.

Realitou podzemí ale doprovodný program festivalu nekončí. Již od úterý 27. 3. od 17:30 díky spolupráci s Laser Game Zlín si budou návštěvníci moci vyzkoušet nevšední zážitek na vlastní kůži přímo v předsálí Golden Apple Cinema, a to zcela zdarma. Jeden svět zve do virtuálního prostředí, do nějž jsou zasazeny dokumenty o skutečných osobách a událostech. Letošní ročník představí tři tematické kategorie: snímky z oblasti ekologie (Cesta do Arktidy, Planeta, Pod Baldachýnem) se věnují mizejícímu Amazonskému pralesu nebo pomalu tajícím ledovcům Arktidy, v dokumentech týkajících se migrační krize (Modlitba k moři, Limbo, Život v době uprchlické) diváci pocítí na vlastní kůži, jaké to je, být jedním z těch kdo opouštějí svou zemi. Filmy Bez života (Korea), Francis (Ghana) a Střety (Austrálie) přenesou diváky do vzdálených míst naší planety.

Mezi filmy bude prostor pro zhlédnutí výstavy. Linie svobody představuje tři významné arabské karikaturisty a jejich aktivistickou a uměleckou reflexi každodennosti i zásadního dění v neklidném regionu severní Afriky a Blízkého východu. Svoboda projevu a její limity, bezpečnost a extremismus, aktivní občanství, politická odpovědnost, tolerance, sociální problémy. Čelí arabské společnosti a jejich obyvatelé podobným výzvám jako ta česká? A je jejich vnímání tolik odlišné od toho našeho? Svá díla vystaví Abdul Raheem Yassir (Irák), Khalid Albaih (Súdán), Nadia Khiari (Tunisko).

Aktuality můžete sledovat na:

www.jedensvet.cz/zlin, a na https://www.facebook.com/events/764359720401241/

Publikováno: 25.3.2018

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *