Kinematovlak vyráží!

Tradiční pouť po českých městech odstartuje letos pestrobarevný Kinematovlak 16. května ve Zlíně. Až do 2. června bude toto „kino na kolejích“ rozvážet oblíbené dětské pohádky do 10 českých a 1 zahraničního města v rámci doprovodného programu 57. ročníku Zlín Film Festivalu. Speciální vagon s projekčním sálem mohou navštívit i mateřské školy a třídy z prvního stupně základních škol, vstup je zdarma.

Ve spolupráci s Českými drahami a ČD Cargo byla určena letošní trasa Kinematovlaku, která vede ze Zlína přes rakouské město Retz až do Mladé Boleslavi. „Kinematovlak se již po čtrnácté stává mohutným maskotem, který dováží alespoň malou ochutnávku z dětského filmového festivalu i do jiných měst,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín film festivalu Jarmila Záhorová. „Z bezprostředních reakcí dětí dobře víme, že tato část doprovodného programu patří k velmi vyhledávaným, což nás upřímně těší,“ doplňuje Záhorová.

První letošní projekce Kinematovlaku se uskuteční na zlínském nádraží již o den dříve, v pondělí 15. května. Oficiální slavností ceremoniál ke startu kinematovlaku za účasti zástupců Statutárního města Zlína a Zlínského kraje se uskuteční v úterý 16. května v 10 hodin. Do následující stanice Mikulov vlak odjede ze Zlína v úterý po ukončení poslední projekce. Dopolední promítání jsou určena pro školy a školky, odpolední promítání je pro veřejnost. Pro všechny je vstup zcela zdarma.

Na programu jsou osvědčené a oblíbené dětské pohádky jako “Krtkova dobrodružství”, O víle Amálce, Mach a Šebestová a mnoho dalších.

Vlak plný zábavy, pohádek i poučení přináší malým divákům nevšední filmový zážitek. Kromě hlavní součástí vlaku, Kinovozu upraveného do podoby kinosálu, nechybí ani herna zvaná Vláček Hráček a Historický vagon, kde děti uvidí, jak to kdysi na železnici vypadalo.

Harmonogram jízdy vlaku, časy promítání a další informace jsou k dispozici na www.zlinfest.cz

Zastávky Kinematovlaku:

15. května pondělí Zlín

16. května úterý Zlín

17. května středa Mikulov

18. května čtvrtek Znojmo

19. května pátek Retz

22. května pondělí České Budějovice

23. května úterý České Budějovice

24. května středa Písek

25. května čtvrtek Příbram

26. května pátek Rakovník

29. května pondělí Kralupy nad Vltavou

30. května úterý Mělník

31. května středa Mělník

1. června čtvrtek Mladá Boleslav

2 . června pátek Mladá Boleslav

Více informací na www.zlinfest.cz

Publikováno: 15.5.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *