Klub 204 byl dobrým tahem

Návštěvnost Zlínského klubu 204, ve kterém nalezla zázemí řada organizací působící v oblasti kultury a volného času, překročila v roce 2015 téměř dvojnásobně původní předpoklad. Odhad – 26 280. Skutečnost – 42 060.

„Je to překvapivá, nicméně velmi příznivá zpráva. Zdá se, že se Zlínský klub 204 naplno zařadil mezi společenská centra našeho města,“ těší Dalibora Stříbného, náměstka primátora pro oblast kultury.

Ze statistiky vyplývá, že nejvyšší návštěvností se za loňský rok může pochlubit Centrum pro rodinu, které navštívilo 13 784 lidí. Programy Křesťanského Kulturního centra přilákaly 4 386 účastníků. Ale rekordy trhali i účastníci běžného provozu. „Zvedla se docházka do zkoušek, takže na konci roku jsme spočítali, že za Vonicu se dveře Zlínského klubu otevřely více než čtyři a půl tisíckrát,“ uvedla Martina Fišerová z Vonice.

Zlínský klub 204 město otevřelo na podzim roku 2014, vznikl v přebudovaných prostorech bývalé Krajské knihovny Františka Bartoše. „Organizace, které v něm působí, oceňují stabilizaci. Přesuny po Zlíně z nevyhovujících do méně nevyhovujících prostor skončily,“ konstatovala Kateřina Pešatová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče magistrátu.

Bývalé knihovny si užívají také rodiče s dětmi, kterým slouží takzvaný Family Point, tedy místo, kde je například možné přebalit či nakojit mimina, pohrát si v herně nebo se dozvědět novinky z nabídky volnočasových aktivit. Prostor přitahuje stále nové aktivity – nejnověji ve Zlínském klubu 204 bezplatnou poradnu otevřelo Sdružení obrany spotřebitelů.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 23.3.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *