Knihotrh podpořil Mariánku

Tradiční charitativní KnihoTrh se 31. března poprvé uskutečnil v prostorách obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně. Výtěžek ve výši 3500 Kč tentokrát patří Mariánce Vaněčkové, která je kvůli spinální svalové atrofii upoutaná na vozíček. K podpoře se připojilo i Zlaté jablko.

Přečtené knihy mohou posloužit ještě dvakrát. Na tomto principu funguje dobročinná akce KnihoTrh pravidelně pořádaná Zlínským nočníkem. Lidé sem mohou přijít nabídnout knihy, které již nepotřebují, na KnihoTrhu si je koupí další čtenáři a část výtěžku navíc putuje na charitativní účely.

V pátek 31. března se KnihoTrh poprvé konal v prodejní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně. „Velmi rádi jsme poskytli prostory našeho centra pro tak prospěšný projekt, jakým KnihoTrh bezesporu je. Akce tohoto typu ochotně podporujeme,“ uvedl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl.

Výtěžek březnového KnihoTrhu ve výši 3500 Kč byl věnován Mariánce Vaněčkové, jedenáctileté dívce ze Zlína, která trpí spinální svalovou atrofií. Mariánka si jej společně s maminkou Marií převzala ještě v den konání KnihoTrhu. Další podpory se Mariánce dostalo přímo od Zlatého jablka, které věnovalo poukázky na nákup v obchodním centru ve výši 1500 Kč.

Více o možnostech, jak Mariánku podpořit, najdete na www.mariankavaneckova.cz

Publikováno: 12.4.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *