Hurá do vody! Koupací sezóna je za dveřmi.

Městská koupaliště jsou připravena na zahájení sezony pod širým nebem. V areálu na Hradské se již čeká jen na lepší počasí, na Zeleném v Bartošově čtvrti a v Panoramě na Jižních Svazích se brány otevřou pro návštěvníky v sobotu 28. května.

Skvělou zprávou je, že ceny vstupného zůstávají ve stejné výši jako v předchozích letech. „Držíme je, nezdražili jsme, přestože náklady na provoz neustále rostou. Daří se nám však hledat úspory v provozu, třeba k doplňování vody v bazénech na Hradské využíváme vlastní vrt. Proto zůstávají ceny vstupného na úrovni z minulých let,“ sdělilnáměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí sportoviště ve Zlíně patří. Ceník a další informace zájemci naleznou na http://www.laznezlin.cz/.

Během příprav na nadcházející sezonu došlo na koupališti Zelené k opravě brouzdaliště. Další zásahy do zařízení nebyly potřeba. Rekonstrukce budovy pětadvacetimetrového bazénu, která bude probíhat i přes léto, se koupajících venku nedotkne. „Naopak, pokud bude nepříznivé počasí, bude v provozu i pětadvacítka,“ doplnil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která městské bazény ve Zlíně provozuje.

Loňská koupací sezona pod širým nebem byla z hlediska návštěvnosti nejlepší za poslední roky, přispělo k tomu i slunečné léto. Koupaliště Zelené navštívilo celkem 35 877 lidí, v roce 2014 jich přitom bylo pouze 18 785. Panorama loni přivítala 30 038 hostů, v roce 2014 jich přišlo 17 276. „Věříme, že také tato sezona se vydaří. Je hodně důvodů, proč nás navštívit. Třeba proto, že všechny bazény jsou vyhřívané, mají kvalitní vodu, která je pod neustálým dohledem Státního zdravotního ústavu,“ sdělil Lubomír Matoušek.

Publikováno: 4.5.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *