Běháš? Kovářská pětka je opět tady!

Postavit se na start běžeckého závodu po boku olympijského triatlonisty či některého z dalších zlínských sportovců budou mít možnost účastníci již IV. ročníku „Kovářské pětky“. Závod se uskuteční v areálu Baťových závodů ve Zlíně v sobotu 1. října a je již tradiční součástí Dnů řemesel, které pořádá Kovárna VIVA společně s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje.

Start a cíl jsou na ulici Vavrečkova před budovou č. 72. Hlavní závod na 5 km startuje ve 13:55 hodin. Zúčastnit se mohou i děti, pro které jsou vypsány speciální kategorie odstupňované dle věku malých sportovců. Celkově se závodu zúčastní na 250 běžců.

Mezi dospělými závodníky nebude opět chybět ani vítěz předchozích ročníků, mistr ČR v olympijském triatlonu Jan Čelůstka. „V premiéře si trať v průmyslovém areálu vyzkouší i česká reprezentantka v alpském lyžování Klára Křížová nebo profesionální triatlet Petr Vabroušek,“ uvádí za pořadatele Zbyněk Rozsypal, obchodní ředitel Kovárny VIVA.

Záštitu nad akcí převzala europoslankyně Martina Dlabajová, která také odstartuje hlavní závod.

Pořadatelé doporučují registraci předem na http://viva.formees.cz/f/k5/, přihlásit se je možné i přímo na místě před závodem. Startovné je baťovských 49 Kč pro dospělé a 19 Kč pro dětské závodníky.

Program závodu:

10:30 – 13:00 registrace dětských kategorií
11:45 – 13:45 závody jednotlivých dětských kategorií
12:30 – 13:35 registrace hlavního závodu

13:55 start Kovářské pětky (5 000 m)

 

Závod se uskuteční jako tradiční součást doprovodného programu Dnů řemesel, v rámci kterého proběhnou v době od 9 do 15 hodin například exkurze do výrobních prostor kovárny, ukázky řemeslného umění mistrů kovářů, nožířů, zámečníků i dalších. Nebude chybět ani soutěž ve vaření guláše a řada aktivit pro děti. Cílem projektu Dny řemesel, který realizuje Kovárna VIVA společně s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje je ukázat perspektivu studia technických oborů a uplatnění jejich absolventů v praxi. Dny řemesel probíhají ve Zlíně v bývalém baťovském areálu od 29. září do 1. října 2016.

Publikováno: 22.9.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *