Nová Kozlovna v centru? Dáváme kopyto nahoru!

Jako první přinášíme recenzi na nově otevřenou nekuřáckou restauraci Kozlovna – Celnice v centru Zlína. Najdete ji v prostorách bývalé restaurace Celnice vedle staré pošty na náměstí Míru.

Koncept Kozlovny je prostý. Poctivé jídlo, tankové pivo a originální prostředí s dobrou atmosférou.

Jídla v tomto podniku jsou česká s klasickými recepturami od našich předků. Čerstvé suroviny bez použití dochucovadel a umělých přísad, tak jak to dnes každý v moderní kuchyni vyžaduje. A nakonec není nic lepšího, než když vám skvělé jídlo přinese bezvadná profesionální obsluha. Tak nějak popisuje svoje gastronomické počínání samotný provozovatel Kozlovny. Musíme mu dát za pravdu. Jídlo bylo tak skvělé, že se určitě budeme vracet. Ceny jsou zde vyšší, ale nepřevyšují jiné vyhlášené zlínské podniky. Meníčko za stovku. Obsluha při na půl zaplněném podniku rychlá a příjemná.

Na výběr máte k dispozici šest druhů piv. Kozel světlý, Kozel černý, Kozel 11°, Kozel premium, Kozel kvasničák a šesté pivo je Plzeň. K jídlu byl Kozel 11° jasnou volbou. Jedenáctka z tanku s pěnou hustou jako smetana.

Každé Kozlovně vévodí majestátní socha Kozla. Překvapí vás moderní interiér s netradičními stoly s kovovými kopýtky. Tyto stoly jsou na pohled velmi působivé. U kulatých stolů ale nastává problém se zešikmenými masivními nohami, kdy zjistíte, že si ke stolu nemůžete pořádně sednout. Těchto stolů je v podniku jenom pár a pokud jste vyšší nebo větší postavy, tak si k nim prostě nesedejte.

Interiér restaurace je designově promyšlen do posledního detailu. Dřevěné prvky, kůže i kov navozují příjemnou a nezapomenutelnou atmosféru Kozlovny. Na sloupech mezi okny můžete pozorovat vtipné kresby, které by se daly nazvat asi jako „Evolution of Kozel“. V létě bude snad v provozu i velká zahrádka jako na bývalé Celnici.

Na závěr bychom vytknuli ještě jednu vtipnou věc. Při příchodu na pánskou toaletu se vám, jakožto vstupujícímu, naskytne velmi nevšední pohled. V případě zbloudilé slečny nebo pána s jaksi něžnějším pohlavím to může být až pohled zásadní! Vyzkoušejte sami, než to pan architekt opraví 🙂

Celkově dáváme podniku velký palec, kopyto chcete-li, nahoru!

(Obrázek použit z databanky Freepik)

Publikováno: 6.3.2016

2 Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *