Legiovlak ve Zlíně!

Začátkem listopadu přijede do Zlína Legiovlak! Jedenáct zrekonstruovaných vagonů představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Tato expozice bude k dispozici až do 19. listopadu na zlínském nádraží Zlín – střed. Cena oblíbená! Celá akce je pro veřejnost zdarma.

Slavnostní zahájení expozice proběhne v sobotu 7. 11. 2015 od 10:00 za účasti vzácných hostů. Na slavnostním zahájení nebude chybět ani parní lokomotiva řady 433.002. Ve všední dny bude otevřeno od 8 do 16 a o víkendu od 9 do 16 hodin. Každou celou hodinu od 13:00 budou také probíhat komentované prohlídky s průvodci (zdarma).

Legiovlak se skládá z 11 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, štábního, krejčovského, obrněného, prodejního, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto byly na Liberecku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd nahlašovat na adrese skoly@legiovlak.cz.

Po Zlíně bude Legiovlak pokračovat do Břeclavi, Bratislavi a Slavkova u Brna. Pouť Legiovlaku skončí v roce 2020 a do té doby projede celou republiku a zavítá i na Slovensko.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Publikováno: 3.11.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *