Lesy města Zlína obdržely prestižní ocenění

Zlín – Společnost Lesy města Zlína získala prestižní certifikát lesního hospodaření FSC, udělovaný za odpovědný a šetrný přístup k lesním ekosystémům.

Certifikační firma NepCon, která hospodaření Lesů města Zlína kontrolovala, v hodnotící zprávě uvedla, že společnost má „odpovědný přístup k lesnímu hospodaření a zájem o stav lesů, které jsou celosvětově nejvíce ohroženým ekosystémem.“

„Získat certifikát FSC není vůbec jednoduché. Toho, že jej máme, si velice považujeme. Jde o jasný vzkaz laické i odborné veřejnosti, že se o městské lesy staráme s maximální odpovědností,“ prohlásil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetencí patří životní prostředí.

Certifikát lesního hospodaření FSC (Forest Stewardship Council) je dlouhodobě celosvětově respektovaným označením. „Těší nás přístup Lesů města Zlína. Je krásným příkladem toho, že o les je možné se starat odpovědně a hospodařit šetrným způsobem. Věřím, že se brzy objeví další vlastníci lesů, kteří se rozhodnou pro certifikaci FSC, “ dodal Tomáš Duda, ředitel FSC ČR.

Společnost Lesy města Zlín se stará o378,54 hektarulesních ekosystémů. V České republice platí certifikát lesního hospodaření FSC pro 50 tisíc hektarů lesů, což jsou přibližně dvě procenta z celkové plochy.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 7.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *