Kaša zůstává ve Zlíně, nová smlouva podepsána.

Brankář Libor Kašík bude nadále pokračovat v hokejové kariéře v mateřském klubu PSG Zlín, kde podepsal s vedením organizace novou dvouletou smlouvu. Třiadvacetiletý Kašík patří k nejlepším gólmanům české extraligy a výrazně se podílel na vzestupu hokejistů Zlína v letošním sezoně. S týmem Beranů vybojoval na jaře 2014 mistrovský titul a byl vyhlášen nejlepším hráčem extraligy na svém postu.

„Smlouvu jsme podepsali již v závěru základní části, neboť jsme chtěli, aby se Libor připravoval v klidu na předkolo play off a rozhodující zápasy v letošní sezoně. Z těchto důvodů jsme se rozhodli uzavření kontraktu dříve nezveřejňovat. Smlouva umožňuje hráči ve specifikovaném případě před nebo v průběhu druhé sezony odchod pouze do zahraničí. Jsme přesvědčeni, že Libor bude v roli naší gólmanské jedničky pokračovat ve velmi dobrých výkonech z letošní sezony i v příštím roce a přidá k nim i více zkušeností a výher ve zlínském dresu,“ pověděl Mgr. Patrik Kamas, jednatel PSG Zlín.

Zlínský rodák se podílel výraznou měrou na vyřazení nebezpečného Třince v dramatické sérii předkola play off, kde patřil k základním kamenům sestavy trenéra Rostislava Vlacha. „Prodloužení spolupráce s Liborem je velmi dobrá zpráva pro hokejový Zlín. Jsem rád, že se rozhodl pokračovat ve své kariéře ve Zlíně. Liborova forma během sezony stoupala a věřím, že i po postupu do čtvrtfinále potvrdí v zápasech proti Spartě, že je výborným gólmanem a patří k nejlepším brankářům v české extralize. Jeho výkonnost je stabilně velmi dobrá, podržel nás letos v mnoha těžkých zápasech. Jsem přesvědčen, že jeho výkonnost nadále poroste a bude ještě větší oporou než doposud,“ řekl zlínský kouč.

Kašík byl v základní části letošní sezony extraligy druhým nejlepším gólmanem. V procentuální úspěšnosti měl vysoké číslo 92,87% a v průměru gólů na zápas 1,90. „Gólmani většinou dozrávají v pozdějším věku. Libor se dříve střídal s Lubošem Horčičkou, poté s Tomášem Štůralou a v letos byl v největším zápřahu. Pomohl nám vyhrát hodně zápasů, nabral zápasovou praxi, získal další zkušenosti a gólmansky dospěl,“ uvedl Rostislav Vlach.

Publikováno: 15.3.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *