Zlín vede v soutěži o Rákosníčkovo hřiště

Zlín se dostal do vedení. Po sedmi dnech hlasování v soutěži o Rákosníčkovo hřiště má mezi soutěžícími městy největší počet hlasů. Aktivní zapojení zlínských obyvatel do soutěže tak zvýšilo šanci na vznik dětského hřiště s motivem Rákosníčka právě ve Zlíně. Pohádkové hřiště by ještě letos vybudoval obchodní řetězec Lidl v městské části Obeciny.

Podmínky účasti v soutěži jsou pro účastníky jednoduché. Každý občan může poslat denně dva hlasy. Jeden prostřednictvím webových stránek Lidlu bit.ly/Hlasovani_rakosnickovo_hriste, druhý prostřednictvím facebookového profilu na https://rakosnicek-hlasovani.cz/.

Zásadní otázku, kde by mohlo potenciální hřiště stát, vyřešil Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína ještě před začátkem soutěže a místo pro nové hřiště vybral.

Jednou ze zásadních rozhodnutí před zapojením se do soutěže bylo vybrat vhodný městský pozemek. Podmínkou bylo, aby se  nacházel zhruba  do 500 metrů od některé ze dvou prodejen Lidlu. Volba padla na hřiště č. 87 na Obecinách, které je v blízkosti prodejny Díly VI a je určeno k rekonstrukci,“ uvedla Kristýna Králová z Odboru městské zeleně.

Zvolený pozemek pro budoucí hřiště však úzce souvisí i s konkrétním hlasováním.

Zlín má dvě prodejny Lidl, což nám bohužel tříští hlasy. Prosím, hlasujme všichni pro prodejnu Díly VI,“ vyzvala Kristýna Králová.

Hlasování v soutěži o Rákosníčkovo hřiště trvá do 28. února. Více na www.lidl.cz.

Publikováno: 9.2.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *