Majáles 2018 – program!

Tradiční slavnost studentského života a hudby, se uskuteční ve středu 2. května 2018 v parku před Baťovou vilou. Letos se Majáles rozrostl o druhou stage a zahraniční kapely. Organizuje jej Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci se Studentskou unií UTB.

Majáles UTB pro letošní ročník přichystal velkou změnu, kterou je přidání druhé stage. Hudební program tak nemusí být omezen pauzami mezi zvučeními. Na dvou pódiích se postupně představí 6 kapel, které se postarají o pravou majálesovou atmosféru. Hlavní hvězdou večera je americká legenda Crazy Town, která přiveze i svůj velký hit Butterfly, jedničku ve světových hitparádách z počátku milénia. Ze sousedského Rakouska dorazí kapely All Faces Down s post – metalovým koktejlem a FAMP. Ze Slovenska pak Heľenine oči. Z tuzemska se návštěvníci mohou těšit na kapely Trocha klidu a Brixtn.

„Letos se nám podařilo sestavit silný hudební program v čele s hvězdnými Crazy Town z Ameriky nebo All Faces Down z Vídně. Každým rokem se Majáles posouvá výš, ale zároveň setrvává studentský duch a o tom to celé je,“ uvedl manažer Majálesu UTB Radek Musil.

Celý program odstartuje majálesový průvod v maskách, který vyrazí ve 14 hodin z náměstí Míru a povede centrem města až na místo konání. V rámci doprovodného programu proběhne soutěž o krále a královnu celého Majálesu o lákavé ceny.

Ve stanu kreativní dílničky si budou účastníci moci vytvořit a odnést vlastní plátěnou tašku. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla, na výběr bude široké spektrum stánků s tradičními festivalovými dobrotami.

Studentská unie UTB sdružuje studenty všech fakult jako partu nadšenců, co svůj volný čas odevzdali ve prospěch vylepšení volného času ostatních. Členové SU se zcela dobrovolně, bez finančního ohodnocení, ale s úsměvem na rtech vrhají do projektů, které zpestřují život nejen studentům, ale i široké veřejnosti města Zlína. Pod jejich vedením tak vznikají projekty jako Mezinárodní den studentstva nebo Reprezentační ples UTB, či méně oficiální Vítání prváků, Antiples, Majáles, apod.

Publikováno: 17.4.2018

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *