Majáles 2022 roztančil Zlín!

Po dvouleté pauze se na scénu vrátil oblíbený festival Majáles UTB, který je pořádaný Studentskou unií za podpory Univerzity Tomáše Bati. Přes 3 000 návštěvníků zamířilo právě do Zlína, kde v parku před Baťovou vilou proběhl jubilejní 10. ročník festivalu. Kromě dobrého jídla a spousty zábavy nechyběla ani kvalitní hudba, o kterou se postarala kapela UDG, Jakub Děkan, Vojtaano, Maniak, Cirkus Problem a vítězové soutěže kapel.

Majáles UTB, jednodenní hudební festival, odstartoval 6. května v parku před Baťovou vilou. Jako první se na Huňaté stéééjdži představila univerzitní mateřská školka Qočna a hned ze začátku naladila první návštěvníky na pozitivní vlnu. Následoval koncert Jakuba Děkana, který lidem rozproudil krev v žilách a získal si celé publikum svými známými hity, jako je Ráno, Andělé či Děda. Hlavním bodem programu byla kapela UDG, která předvedla senzační výkon jako každý rok a fanynky šly do kolen.

„Přijeli jsme nadšení. Bylo to krásný, spousta lidí, spousta studentů, spousta dobrého pití, jídla. Moc jsme si to užili. Jsme vděční, že jsme si tady mohli po tak dlouhé pauze zahrát a doufáme, že se tady potkáme zase za rok,“ uvedla kapela UDG.

Na UTB stagi se představili vítězové soutěže kapel, kteří díky množství hlasů, které získaly ve veřejném hlasování, navštívili Zlín. Letošním vítězem se nakonec stala kapela Šamat, která si kromě nových fanoušků odnesla i zásobu piva na celý rok.

„Doufali jsme, že budeme mít podporu, ale nečekali jsme tolik hlasů, co nám fanoušci poslali. Publikum bylo úžasné, vytvořili skvělou atmosféru a moc jsme si to u vás užili. Doufáme, že si to zase někdy zopakujeme,“ uvedla zpěvačka kapely Šamat.

Majáles avšak není pouze o kvalitní hudbě. V rámci odpoledního programu probíhala i soutěž o krále a královnu Majálesu, kde si účastníci ověřili své dovednosti v běhu v dřevácích, pití piva, vzájemné spolupráci, ale například i v základech gymnastiky. Po napínavých soubojích mezi 6 fakultami vyhrála ta nejlepší, a tou se letos stala Fakulta logistiky a krizového řízení, která si titul společně s půlroční zásobou preclíků od firmy Vest odvezla zpátky domů do Uherského hradiště.

Jubilejní 10. ročník festivalu zakončila kapela Cirkus problem, která i za nepříznivého počasí dokázala vytvořit atmosféru, na kterou se návštěvníci už dva roky nedočkavě těšili.

Studentská unie UTB je nezisková organizace, která vznikla v roce 2005. Sdružuje studenty jako skupinu nadšenců, kteří vyměnili svůj volný čas za vylepšení volného času ostatních. Studenti se podílejí na nejrůznějších projektech, které obohacují život nejen studentů, ale i široké veřejnosti města Zlína. Pod jejich taktovkou vznikají projekty jako Mezinárodní den Studentstva, Reprezentační ples UTB, či méně oficiální Vítání prváků, Antiples nebo právě Majáles.

Publikováno: 11.5.2022

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *