Majáles UTB 2016 – doprovodný program

Majáles UTB 2016 se koná v pondělí 2. května v parku naproti Baťovy vily. Opět jej organizuje Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci se Studentskou unií UTB. Kromě jedinečného hudebního programu nabídne tento jarní den také bohatý doprovodný program.  

Areál Majálesu UTB 2016 se otevře ve 14 hodin a program zde vypukne v 15 hodin. Program se odehraje jak na hudební stage, tak na menší Poetry stage zaměřené především na poezii a divadlo. Její hlavní hvězdou bude zakladatel skupiny Ty Syčáci Petr Váša se svým fyzickým básnictvím. Jedná se o zcela jedinečný žánr plný improvizace, který se musí zažít.

První doprovodnou aktivitou bude PechaKucha Night Zlín, která začne ve 13 hodin v areálu budovy 64. ve Svitu. Na už 6. PechaKucha night Zlín si přijdou na své jak milovníci módy, designu tak i lidé prahnoucí po kulturním vyžití a zábavě. Celkem se představí 10 prezentujících, za módní blok se budou prezentovat například Playbag, Alex Monhart, Shesaysno a Zorya. O denní dávku designu, kultury a umění se postará společnost OKOLO, fotograf Tomáš Pospěch, zástupci festivalu Colours of Ostrava, společnost Papelote a další účinkující s velmi zajímavými projekty, jako Ostře sledovaná prsa, Kolo pro tvojí holku nebo zápisníky Notebook.

Nedílnou součástí Majálesu je také průvod. Ten zlínský začne ve 14 hodin na náměstí Míru. Soutěže spojené s králem Majálesu se budou konat v průběhu celého dne.

Studentská unie UTB je nestátní nezisková organizace, která vznikla v roce 2005. Všichni členové se dobrovolně a bez nároku na finanční odměnu zasluhují o zkvalitňování a zpříjemňování studentského života ve Zlíně. V jejich režii se tak uskutečňuje řada akcí oficiálního (Rozsvícení Vánočního stromečku, Reprezentační ples UTB, Mezinárodní den studentstva) i méně oficiálního rázu (Vítání prváků, Majáles UTB, Antiples a mnoho dalších).

Publikováno: 13.4.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *