Majáles UTB 2016 je „za dveřmi“

Majáles UTB 2016 se koná v pondělí 2. května v parku naproti Baťovy vily a organizuje jej Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci se Studentskou unií UTB.  

Jako jeden z mála je tento Majáles stále zdarma a pořadatelé dávají do příprav maximum, takže tato oslava krás studentského života bude určitě stát za to. „Snažili jsme se myslet na všechno, kromě hlavního  a doprovodného programu bude v areálu například ukázka graffiti nebo slackline (provazochodectví) a samozřejmě různé stánky s jídlem a pitím,“ řekla manažerka letošního Majálesu Anastasija Žur.

Majáles UTB 2016 zahájí jeho doprovodná aktivita PechaKucha Night Zlín, která se uskuteční v areálu budovy 64 ve Svitu od 13 hodin. Zajímavou přednášku zde budou mít například Jiří Sedlák z festivalu Colours of Ostrava nebo módní návrhářka Alex Monhart.

Ve 14 hodin pak z náměstí Míru vyrazí tradiční majálesový průvod, kde studenty doprovodí například tanečníci z Dance Studia Starlight a žongléři.

Program na hudební stage začne v 15 hodin, kdy vystoupí skupiny Hi Martin, Stop the Time, Come and Play a zahraniční kapely Seven Seas (Maďarsko)  a This Amity (Rakousko). Večer pak bude patřit Skyline, kteří právě oznámili vydání nového alba Jungle, a koncertu multikulturní skupiny United Flavour.

V areálu bude také druhé pódium nazvané Poetry stage. Tam se představí například řečníci ze Slam poetry nebo Petr Váša se svým fyzickým básnictvím. Kromě toho zde budou po celé odpoledne probíhat zábavné soutěžní disciplíny spojené s volbou krále Majálesu. Na vítěze čekají lákavé ceny, například studijní pobyt nebo dárky od Univerzity Tomáše Bati.

Zajímavostí a novinkou je letos Design shop, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout a zakoupit originální zboží od čtyř místních značek nebo z tvorby studentů Ateliéru designu UTB. Naleznete zde například ručně šité sukně, streetwear, náušnice, motýlky a mnoho dalšího.

Zábava bude pokračovat až do ranních hodin na afterparty, která se bude konat ve dvou klubech – v Bamboo a Bloku 12.  Na Bamboo vystoupí tři živé kapely ze Zlínska a v Bloku 12 se sejdou příznivci elektronické hudby.

„Já sama se moc těším na Design shop a koncert United Flavour, tak doufám, že si to všichni užijí,“ doplnila Anastasija Žur.

Publikováno: 26.4.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *