Majáles UTB 2016

V pondělí 2. května se uskuteční zlínský Majáles UTB 2016, který opět organizuje Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci se Studentskou unií UTB. Letos si tato oslava krás studentského života klade za cíl nabídnout nejen rozmanitý hudební program, ale zaměřuje se i na mnoho doprovodných aktivit.

Majáles UTB 2016 se bude konat v parku naproti Baťovy vily, kde budou letos připravená dvě pódia. Na hudební stage se představí šest tuzemských i zahraničních kapel. Poetry stage bude tvořit alternativu v podobě divadelních vystoupení, básníků a řečníků. Proběhnou zde také oblíbené soutěže spojené s volbou krále Majálesu.

Zábava bude pokračovat až do ranních hodin na afterparty, která se bude konat ve dvou klubech – Bamboo a Blok 12.

Mezi novinky letošního roku patří Design Shop, kde si návštěvníci akce budou moct prohlédnout a na místě zakoupit autorské oblečení začínajících značek oblečení a doplňků.

Mimo jiné proběhne v rámci doprovodného programu PechaKucha Night Zlín. Jedná se o netradiční koncept přednášek ve formátu 20 slidů na 20 vteřin. Každý řečník má tak přiděleno přesně 6 minut a 40 vteřin, v rámci kterých se profesionálové svého oboru dělí s návštěvníky akce o zkušenosti, představují svou tvorbu a vzniká tak jedinečná inspirativní atmosféra.

Logo letošního Majálesu UTB s sebou nese zajímavý příběh. Má jej totiž na svědomí světově uznávaný kaligraf a typograf Brody Neuenschwander, jehož umění dokazuje například to, že napsal předmanželskou smlouvu pro prince Charlese a princeznu Dianu. Autorem celé vizuální podoby akce je student Ateliéru grafického design UTB Václav Kudělka ve spolupráci se studentkou Marketingových komunikací UTB Michaelou Jelenovou.

Studentská unie UTB je nestátní nezisková organizace, která vznikla v roce 2005. Všichni členové se dobrovolně a bez nároku na finanční odměnu zasluhují o zkvalitňování a zpříjemňování studentského života ve Zlíně. V jejich režii se tak uskutečňuje řada akcí oficiálního (Rozsvícení Vánočního stromečku, Reprezentační ples UTB, Mezinárodní den studentstva) i méně oficiálního rázu (Vítání prváků, Majáles UTB, Antiples a mnoho dalších).

Publikováno: 7.4.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *