Malí velcí filharmonici!

Společný orchestr vybraných žáků veřejných ZUŠ ve Zlínském kraji a filharmoniků. Tento jedinečný projekt ukáže dětem svět profesionálů a nabídne jim i setkání s velkými osobnostmi, mentory jim budou samotní členové orchestru Bohuslava Martinů ve Zlíně. Série koncertů se uskuteční 22. 5. v Kroměříži, 23. 5. v Uherském Brodě a 30. 5. bude velkolepá akce ve Zlíně, kde večernímu koncertu bude předcházet mimořádná prezentace orchestru i návštěva Magdaleny Kožené!!! Právě Nadační fond MK je pořadatelem projektu ZUŠ Open, který je úžasným celorepublikovým happeningem na podporu činnosti zušek.

Další zkoušky orchestru se uskuteční 22. 4. v Ureském Brodě a 14. 5. ve Zlíně. Diriguje šéfdirigent FBM Vojtěch Spurný a dirigent a pedagog Jiří Kadavý.

Partnery projektu jsou také Zlín Film festival, díky němuž se může 30. 5. uskutečnit výjimečný den ve Zlíně i v rámci festivalového programu, dále Zlínský kraji, město Zlín, Tescoma, Nadace Synot, IS produkce, která točí o akci dokument a vkládá nemalé úsilí a fotografka Martina Crlová, která projekt provází svými fotografiemi.

Publikováno: 18.3.2017

1 Komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *