Hlavní práce na Mostní letos skončily. Vše jde podle plánu

Hlavní práce na rekonstrukci ulice Mostní letos skončily. Naplno se opět rozběhnou v březnu příštího roku. Přes zimu se uskuteční – pokud to počasí dovolí – pouze přeložky inženýrských sítí, dodělávat se bude veřejné osvětlení, pokročí také instalace trolejového vedení.

Rekonstrukce ulice Mostní je jednou z největších současných investic ve Zlíně, celkové náklady dosáhnou výše 55 milionů korun. Práce byly zahájeny v červenci. „Probíhaly podle plánu a to i přesto, že jde o velmi náročný projekt. Stále tak platí, že do konce srpna příštího roku bychom měli být hotovi,“ sdělil radní Josef Novák, do jehož kompetencí stavba patří.

Letos se podařilo zrekonstruovat úseky mezi ulicemi Čiperova a Na Vyhlídce, a mezi ulicemi A. Randýskové a Topolová. Jde zde položená nová vozovka a chodníky, přeložené jsou inženýrské sítě.

Od začátku ledna bude zprovozněn již hotový úsek od budovy UTB po křižovatku Na Vyhlídce. „Mimo něj zůstane režim na Mostní stále stejný, tedy průjezd stavbou bude možný jen na povolení. MHD se pojede dále po objízdných trasách, tedy po ulici Bratří Sousedíků a třídě Tomáše Bati,“ upřesnil Karel Říha, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.

V rámci zimní údržby budou Technické služby Zlín ošetřovat na Mostní pouze silnici, u chodníků to vylučuje jejich technický stav.

Ulice Mostní se rekonstruuje v délce 1,1 kilometru. Bude rozšířena a to v průměru o tři čtvrtě metru. Kluzké a značně poškozené kostky nahradí asfalt. „Křižovatky budou mírně vyvýšené, aby řidiči museli přibrzdit, což zvýší bezpečnost chodců. Na to, že najíždí na křižovatku, bude automobilisty upozorňovat i dlažba,“ uvedl primátor Miroslav Adámek.

Projekt zahrnuje i rekonstrukci chodníků. Ty pokryje dlažba o velikosti 30×30 centimetrů.

Náklady na rekonstrukci se původně odhadovaly na 68 milionů korun. Radnici se však podařilo veřejným soutěžením zakázky tuto cenu výrazně snížit.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 22.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *