Náctiletý student mediální tvorby se svým podnikem vyčnívá na trhu

Ze svého koníčku se jednou rozhodl udělat opravdovou firmu. Nyní je se svou kreativní agenturou Loop sedmnáctiletý Bohdan Havlíček, jenž momentálně studuje ve Zlíně, připraven bořit stereotypy na trhu s multimédii.

Není divu, že tento prostějovský rodák rázně odmítá označit svou firmu pouze za video produkční společnost. Od ostatních firem zabývajících se tvorbou multimédií se Loop totiž odlišuje mimo jiné i větším počtem nabízených služeb. Do produktového portfolia této společnosti tak patří i vývoj webových aplikací, tvorba grafiky, pořizování fotografií a i management sociálních sítí.

Odlišit se za každou cenu

Loop chce Bohdan dle vlastních slov přinést na trh něco odlišného a svou zálibu v podobě mediální tvorby by rád časem přeměnil v smysluplnou práci. Filozofii svého podniku zakládá především na touze pomoct lidem, kteří jsou stejně tak jako Bohdan hnáni ochotou přenést své nápady ze svých poznámkových bloků do reality.

V jeho snaze vytvořit pro každého klienta jedinečný finální produkt pomáhá Bohdanovi mimo vlastní kreativitu i velký kolektiv tvořený převážně studenty z jeho školy. Účastníci projektu s Bohdanem dle jeho slov sdílí nadšení ze své práce a dělají vše pro to, aby kvalitou poskytovaných služeb konstantně udivovali nejen své konkurenty, ale hlavně své klienty.

Se svým týmem Bohdan již nepochybně vyhlíží vstříc budoucnosti, na dotaz o nadcházejících plánech své firmy však, stejně jako mnozí další zkušení podnikatelé, poněkud mlží („Přece jenom jsme v začátcích!“)

Od nápadu na stupeň vítězů

Při řízení svého projektu může Bohdan čerpat především ze svých přechozích zkušeností. Svou podnikatelskou premiéru si totiž odbyl dávno předtím, než vůbec přišel s názvem Loop. Ve svých patnácti letech dostal nápad na produkt, který mu samotnému na trhu chyběl. Rozhodl se vytvořit studijní platformu, která by s doučováním pomohla všem, kdo chce zlepšit své akademické výkony.

Chtěl svůj nápad rozvinout, proto se přihlásil do podnikatelského programu Soutěž a Podnikej, o kterém se poprvé dozvěděl ve škole na přednášce spoluzakladatele tohoto programu Martina Vítka. Netají se tím, že do soutěže šel jen a pouze s nápadem. Říká, že teprve v průběhu soutěže získala jeho myšlenka obrysy reálného produktu. Cesta Soutěž a Podnikej Bohdana dovedla nakonec až na stupeň vítězů a se svým projektem Students Help Students obsadil tento mladý inovátor třetí místo ve zlínském finále programu.

Produktivní pauza

Po tomto triumfu si Bohdan dal od svého projektu pauzu. Nepopírá, že během svého angažmá v programu pro mladé podnikatele získal mnohé cenné zkušenosti a kontakty, rozhodl se však nepřecenit své síly. Chce se k tvorbě virtuální platformy vrátit, až se trochu osvojí ve světě podnikání. Se zkušenostmi získanými především z práce na projektu Loop se v budoucnu bude snažit dostat platformu Students Help Students na každou školu v ČR.

Na dotaz, zda se někdy chtěl vzdát práce na svých projektech, Bohdan rázně třese hlavou. Nikdy ho prý neopustila motivace pomáhat lidem s ambicemi. Je jasné, kde Bohdan tuto motivaci bere: sám je člověkem, který ze svých ambicí dokázal vytěžit maximum.

Publikováno: 8.11.2018

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *