Norská velvyslankyně ve Zlíně

Zapojení veřejnosti do rozhodování o záležitostech města, likvidace odpadů i to, jak se z lékaře stal primátor. O těchto a mnoha dalších tématech dnes hovořili velvyslankyně Norska, J. E. Siri Ellen Sletner, s Miroslavem Adámkem během setkání na zlínské radnici.

V Norsku se lidé podílí na věcech veřejných už celá desetiletí, ve významném počtu se účastní anket či průzkumů na mnohá témata. „Víme o tom a proto jsme si od vás nechali poradit před pěti léty, kdy jsme připravovali anketu k dalšímu využití zámku. I díky vašim radám tehdy skončila úspěchem, když dotazníkové formuláře vyplnilo téměř devět stovek lidí,“ vzpomínal Miroslav Adámek. „Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci,“ prohlásila J. E. Siri Ellen Sletner, jenž se zajímala i o další plány města s touto historickou budovou.

Norsko je známé šetrným přístupem k přírodě, proto se debatovalo také o nakládání s odpady ve Zlíně a v kraji. Hosté z Norska se zajímali i o to, jaké suroviny jsou zde využívány k výrobě tepla. Ptali se také na zkušenosti Zlína s Norskými fondy nebo na novinky v oblasti cyklodopravy. „V našem hlavním městě Oslu nám úspěšně funguje projekt půjčování kol. Lidé si ho oblíbili a využívají jej,“ těší norskou velvyslankyni. „Věřím, že i ve Zlíně tento systém jednou zavedeme. A snad to nebude zase tak vzdálená budoucnosti,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 22.9.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *