Nové hřiště na ulici Lorencova. A další plány pro příští rok

V parčíku na ulici Lorencova je nově zrekonstruované dětské hřiště. Vybaveno je moderními herními prvky, například víceúčelovou herní sestavou se skluzavkou pro děti od šesti let, kolotočem či skupinovou houpačkou. Vybudovaná byla také bezpečnostní dopadová plocha z pryžové štěpky.

V parčíku bylo také zrekonstruováno menší oplocené hřiště, kde jsou na umělé trávě nové herní prvky již pro děti od jednoho roku. „Při návštěvě hřišť teď v zimních měsících však dbejte zvýšené opatrnosti – při mokru, sněžení a námraze mohou být povrchy, ale i herní prvky a mobiliář velmi nebezpečné,“ upozornil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetencí dětská hřiště patří.

Hřiště v parčíku na ulici Lorencova jsou dalšími, která se městu v letošním roce podařilo modernizovat. Už v květnu bylo otevřeno hřiště na ulici Družstevní na Jižních Svazích. Nabízí sportovní povrch z umělé trávy, na kterém se lze bavit fotbalem, volejbalem, basketbalem i nohejbalem. Obklopeno je novým oplocením. V druhé polovině roku se dostalo na rekonstrukci asfaltového sportoviště na Zálešné VII, i zde bylo instalováno nové oplocení. „Nyní probíhá výstavba nového hřiště na Příluku a buduje se také nové vícegenerační sportovně vybavené hřiště v Centrálním parku na Jižních Svazích,“ doplnila Michaela Trnavská z Odboru městské zeleně.

V obnovách a modernizacích hřišť se bude pokračovat i v roce 2016. Na jaře přijdou například na řadu sportoviště na Benešově nábřeží a na ulici Mokrá I. Rekonstruovat se bude také sportoviště na sídlišti Podhoří.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 22.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *