Novoroční koncert pomůže projektu Malé mimi

75 157 korun vynesl charitativní novoroční koncert, pořádaný městem Zlínem a Zlínským krajem. Peníze pomůžou projektu s názvem Malé mimi, který realizuje novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati. Koncert se uskutečnil v Kongresovém centru a nabídl vystoupení Filharmonie Bohuslava Martinů.

Částka pochází od dárců z řad návštěvníků koncertu, který se uskutečnil 8. ledna v prostorách Kongresového centra. „Je skvělé, že těchto peněz je rok od roku více. Dárci ví, že pomáhají dobré věci. A za to jim děkujeme,“ vzkázal primátor Miroslav Adámek.

Kromě peněz ze sbírky dostane novorozenecké oddělení zlínské krajské nemocnice také dalších 70 tisíc korun, které formou šeku darovalo hned několik společností. Celkem tak jde o 145 157 korun.

Projekt Malé mimi realizuje KNTB od loňského roku. Jeho cílem je zlepšit péči o předčasně narozené děti. Záměrem je vybudovat pokoje pro čtyři maminky těchto mimin dětí, které by jinak za lékařskou péči musely dojíždět z větší vzdálenosti, a další tři pokoje pro společný pobyt rodičů a dětí, které jsou ještě v inkubátoru.

 

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 12.1.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *