Obvodní knihovna na Jižních Svazích bude uzavřena

Zlín – Z důvodu rekonstrukce skladu v Obvodní knihovně Jižní Svahy bude uzavřeno oddělení pro děti této pobočky v termínu od 7. prosince 2015 do 15. ledna 2016 včetně.

„Na rekonstrukci už byl nejvyšší čas. V rámci rekonstrukce se bude nejen malovat, ale uskuteční se také nutné vysprávky podlahy a výměna podlahové krytinu, náklady na opravu prostoru budou 66 tisíc Kč a hradí je město Zlín,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Stříbný.

Město Zlín na základě provozní dotace podporuje provoz malých knihoven v místních částech, ale i větších mimo centrální budovu č. 15 v továrním areálu, jako je právě knihovna na Jižních Svazích a nebo ve Zlíně-Malenovicích. „Služby knihoven jsou čím dál tím více využívány, a proto jsem přesvědčen, že pečovat o pobočky knihoven se vyplatí,“ doplnil Dalibor Stříbný.

Knihy, které si čtenáři vypůjčili z oddělení pro děti v Obvodní knihovně Jižní Svahy, bude v době uzavření možné vracet v oddělení pro dospělé čtenáře v této pobočce. V termínu od 10. do 15. prosince 2015 a5. ledna 2016 bude uzavřeno i oddělení pro dospělé čtenáře Obvodní knihovny Jižní Svahy. V období uzavření mohou čtenáři využít služeb Ústřední knihovny a pobočky Podlesí v jejich provozní dobu.

Sklad knih v knihovně na Jižních Svazích je v provozu od roku 1981. Regály byly pořízeny koncem roku1980 az hlediska provozu jsou již nevyhovující.  Vzhledem k tomu, že sklad je pro fungování obvodní knihovny nezbytný, protože je v něm z kapacitních důvodů uložena i část poměrně hodně využívaného knihovního fondu, je nutné provést po letech základní rekonstrukci skladu, demontovat stávající regály, nahradit je novými regály odpovídajícími normám, vymalovat a sklad uspořádat tak, aby mohl být operativně a bezpečně využíván obsluhou.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 7.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *