Patti Zóna rozezní zlínský bunkr!

Na podzim přivedli na Zlínský zámek americké Wild Arrows spolu s Ette Enaka, v rámci jejich společného evropského turné. Do zaplněného klubu BLOK 12 pro změnu pozvali kosmické a vizuálně abstraktní Djs Space Love a Lowmoe, kterým zdatně sekundovali zlínští BistroMstitel a Karvinski. A již 14. 11. díky promotérské trojici Patti Zóna ožije další zlínský prostor, takzvaný bunkr neboli Photogether gallery.

Photogether gallery známe převážně díky různým výstavám, ale tři přátelé, kteří stojí za Patti Zónou, projektem, který již více než rok oživuje zlínskou kulturu, se pro tentokrát rozhodli pro jeho širší využití. Jejich cílem je zlepšovat zdejší hudební scénu, nabízet nové přístupy a vdechovat energii místům, která nejsou pro hudební akce až tak typická a to tento prostor určitě splňuje. Nebo spíše prostory?

Rozlehlost bunkru totiž nabízí všemožná využití a toho jsou si vědomi i členové Patti Zóny. Díky členitosti galerie bude během jednoho večera probíhat videoprojekce filmových nahrávek studentů napříč obory Fakulty multimediálních komunikací, kterou bude zároveň ještě v průběhu večera svými Djs skills doplňovat talentovaná Sara Tesfaye. Ale co by to bylo za akci Patti Zóny, kdyby chyběl koncert?

Hlavní prostor bunkru totiž bude patřit indie kapele Psychocandy, která nyní brázdí na své tour české a slovenské kluby, a post punkovým Johnny the Horse. Zkrátka zvuk, který dokonale podtrhne atmosféru místa. ,,Snažili jsme se tentokrát vybrat kapely, které budou v těchto neobvyklých prostorách úplné, jelikož věříme, že jakmile je interpret sžitý s místem, divák to pozná a naplno si koncert užívá,“ vysvětluje výběr kapel v návaznosti na prostor jeden z organizátorů Matěj Brož. Právě Psychocandy jsou totiž příkladem garážové kapely, které se přes „špinavé“ začátky otevírají dveře české scény, ale nezapomněli, odkud je jejich původ, kam patří jejich srdce.

Rozezněný bunkr Photogether gallery ve Zlíně můžete zažít již 14. 11., kdy zároveň proběhne oslava prvních pattizóních narozenin.

Publikováno: 8.11.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *