Piráti uklidili stezku na Hostýn

Piráti ze Zlínského kraje uspořádali v sobotu 8. dubna úklid stezky vedoucí z Bystřice pod Hostýnem na poutní místo Svatý Hostýn. Na nádraží v Bystřici se ráno sešlo 17 malých i velkých nadšenců, kteří během čtyř hodin vysbírali 40 kg odpadu. Dopřáli tak stezce na Hostýn jarní očistu po dlouhé zimě.

Dlouho jsme přemýšleli o místě, které by si zasloužilo uklidit. „Hostýn byl dnes naším cílem hlavně kvůli nedávno zesnulému členovi Petru Románkovi. Přál si nás pozvat k sobě na chatu, kterou tam měl. Tímto pochodem mu dáváme najevo, že jsme na něj nezapomněli, a bereme ho stále jako jednoho z nás.“ Odpovídá na otázku jeden z organizátorů akce Petr Tkadlec.

Úklid proběhl v rámci celostátní dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“, které se Pirátská strana letos zúčastnila ve velkém. Během soboty zorganizovala úklid na 40 místech po celé České republice. Ve Zlínském kraji proběhne další úklid s pirátskou podporou 22. dubna ve Stříteži nad Bečvou.

„Dobrovolnictví má u Pirátů dlouholetou tradici, i proto je nám tento projekt blízký. O veřejný prostor se aktivně zajímáme a je radost, když se taková akce vydaří a přijde hodně lidí. Děkujeme proto všem dobrovolníkům, příznivcům i členům, kteří se do úklidu zapojili“, vyjádřil se k akci vysokoškolský učitel Giuseppe Maiello, lídr zlínské kandidátky.

Publikováno: 11.4.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *