Posluchači Radia Zlín pomohli v době pandemie stovkám lidí!

Uplynulé týdny, kdy se lidé potýkají s důsledky pandemie Covid-19, přinesly i dobré zprávy. Radio Zlín společně se sesterským RockMaxem ve svém vysílání vyzvalo posluchače, kterým není situace lhostejná, k šití roušek pro pracovníky v profesích doslova v první linii. Do sídla rádia na Mladcovou jich přinesli na 1.500. Zamířily do zdravotnických zařízení, k policii, technickým službám nebo do domovů pro seniory.

Pouhé dva týdny stačily posluchačům k tomu, aby prostřednictvím výzvy Radia Zlín Pošli to dál vyrobili na 1.500 roušek. Ty pak průběžně a operativně rozváželi promotéři stanice na místa, kde byly nejvíce zapotřebí.

Nejvíce ručně šitých roušek zamířilo do nemocnic ve Zlínském kraji, další zásilka putovala do domovů pro seniory Hvězda a Senior, dále do Alzheimer centra Zlín, Technických služeb Zlín a dvacet ochranných štítů dostali strážníci Městské policie Zlín.

V období Velikonoc spustilo Radio Zlín kampaň „Zůstaň doma a poslouchej“, která měla lidem připomenout, že v době koronaviru je důležité omezit pobyt mimo domov na minimum. Výzvu podpořily přímo ve vysílání a na sociálních sítích rádia hvězdy české a slovenské hudební scény i známé tváře, např. dvojice Slza, skupina Mirai, Michal Hrůza, Honza Musil a další.

Publikováno: 20.4.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *