Program festivalu – pátek!

Druhý den Zlín Film Festivalu přivítá svou Young Star, herce Jana Nedbala, který si zasadí strom do festivalové aleje v Univerzitním parku. Kovárna VIVA bude slavit 30 let, a to jak zábavným programem na náměstí Míru, tak koncertem skupiny Čechomor na platformě Baťova institutu. Beseda o zákulisí natáčení světových hitů proběhne na zámku Svobody. Začíná také program pro filmové profesionály Zlín Film Industry.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI DRUHÉHO DNE:

Sázení stromů s Young Stars, Univerzitní park, 9.30 hodin – Svůj strom zasadí do festivalové aleje herec Jan Nedbal, letošní Young Star. Jan Nedbal na festival přijel s filmem Zpráva, který uvede v sobotu večer.

Den s Kovárnou VIVA – Přijďte oslavit 30 let Kovárny VIVA a užijte si spoustu zábavy:

– Soutěž o nejkreativněji ozdobené papírové auto, Bike show Pepy Dresslera, rodinná hudební show Mlsotkové, zmrzlina od robota pro děti, fotokoutek, náměstí Míru, 14.00-19.00 hodin.

Koncert skupiny Čechomor, platforma 14|15 Baťův institut, 20.00 hodin.

Festivalová party s Golden Delicious, platforma 14|15 Baťův institut, 21.30 hodin – Hudba, světelná show, videomapping.

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Websterovi ve filmu (režie: Katarína Kerekešová, Česká republika, Slovensko, 2022, 65 min., věková skupina 6+), Golden Apple Cinema, sál 3, 9.10 hodin – Websterovi jsou pavoučí rodina. Její nejmladší členka Lili zrovna nastoupila do školy. Otevřel se pro ni velký svět, plný nových zkoušek a překvapení. Více zde. Film uvede delegace tvůrců: Katarína Kerekešová, Anna VášováAdam Mišík.

Nejlepší narozeniny (režie: Michael Ekblad, Německo, Nizozemsko, Švédsko, 2021, 75 min., věková skupina 3+), Golden Apple Cinema, sál 2, 13.00 hodin – Příběh malého králíčka Charlieho, který žije se svou milující rodinou a domácími mazlíčky v domě na okraji města. Více zde.

Jezdec na vlnách (režie: Martyn Robertson, Velká Británie, 2021, 84 min., věková skupina 12+), Golden Apple Cinema, sál 4, 9.40 hodin – Hřejivý dokument o mladém surfařském šampionovi Benovi ze Skotska, o jeho výzvách, adrenalinu i o síle hrozivých vln v irském Mullaghmore. Více zde.

Sny mých bratrů (režie: Claudia Huaiquimilla, Chile, 2021, 85 min., věková skupina 15+), Golden Apple Cinema, sál 6, 17.30 hodin – Dva bratři, jedno nápravné zařízení v Chile a nespočet snů místních chovanců. Tragická událost z ústavu v Puerto Montt inspirovala k napsání scénáře o ztracené dospívající generaci v pokřiveném chilském sociálním systému. Více zde.

Jitřní záře (režie: Dan Wlodarczyk, Česká republika, 2021, 85 min., věková skupina 15+), Golden Apple Cinema, sál 3, 20.00 hodin – Sociálka odebere Junkovým osmiměsíční dceru, které alternativní život vyznávající rodina dala „nepovolené“ jméno Jitřní záře. Kde jsou však hranice mezi normálním a alternativním? Premiéra 3. dílu minisérie. Více zde.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Ztracené město (USA, 2022, 112 min.), Letňák VIVA, 21.30 hodin – Spisovatelka Loretta Sageová píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Unese ji lehce šílený miliardář, který si vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty… Více zde.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

25. Salon Filmových klapek – Kongresové centrum, foyer, 9.00-19.00 hodin – Autorská výstava výtvarně ztvárněných filmových klapek. Výstava potrvá do 28. května.

Film ze zákulisí, zámek Svobody, nádvoří, 17.00 hodin – Beseda s tvůrci Barrandov studio, a.s.: Jak probíhá natáčení světových filmů? Pohled na tvorbu dekorací a produkční činnost při natáčení velkofilmů.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 15.00 hodin – Setkání s festivalovými hvězdami: Lukáš Hejlík, Kristýna Janáčková, Václav Neužil, Lenka Krobotová a delegace k filmům Websterovi ve filmu a The path (Stezka odvahy).

Festival Café, náměstí Míru, 16.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce budou letošní Young Stars Jan Nedbal a Brigita Cmuntová, a Pavel Zedníček.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17.00 hodin – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Lukáš Hejlík, Václav Neužil, Lenka Krobotová a Ester Geislerová.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 18.00 hodin – Setkání s festivalovými hvězdami: Pavel Zedníček, Eliška Balzerová, Veronika Freimanová, Jan Nedbal, Brigita Cmuntová a delegace k filmům Jitřní záře, Tajemství staré bambitky a Zakletá jeskyně.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Zámek Svobody – Teens zóna:

– Virtuální realita BRAINZ VR CINEMA, zámek, 1. patro, 13.00-19.00 hodin – To nejnovější z celosvětové současné VR produkce napříč několika žánry: interaktivní animované filmy pro děti, VR edukativní a dokumentární projekty, detektivka, projekty tematizující problémy s pandemií covidu 19.

– Herní zóna LanCraft – virtuální realita, park, 14.00-21.00 hodin – Populární e-sportovní i jiné tituly, špičkové počítače, konzole, virtuální realita, soutěže, ve kterých budete moci poměřit svůj skill s dalšími hráči a odnést si některou z lákavých cen.

– Parkour zóna, park, 8.00-20.00 hodin – Volně přístupná sportovně-relaxační zóna pro mládež. K dispozici budou parkourové překážky, slackline a další herní prvky.

– DJ MEYW, nádvoří, 20.00-2.00 hodin – world hits

Náměstí Míru:

– Cesta do pravěku s Fakultou technologickou UTB, 14.00-19.00 hodin – Tajuplná dobrodružství se špetkou vědy má pod taktovkou Fakulta technologická UTB ve Zlíně!

Park Komenského:

– Dům České televize, 10.00-19.00 hodin – zajímavý program z déčkového světa.

– Cesta kolem světa aneb poznávání a respektování jiných kultur, 14.00-18.00 hodin – Interaktivní workshop Fakulty humanitních studií UTB. Přijďte si užít trochu jinou zábavu, při které poznáte celý svět. Součástí programu bude i malování na obličej.

– Letem animovaným světem, 15.00-18.00 hodin – Průchozí dílna Free Cinema, možnost vyzkoušet si animační techniky (pixilace, kreslená animace, flipbooky) a vytvořit si vlastní animovaný film. Lunapark filmových vynálezů – příležitost vytvořit vlastní krátké filmové příběhy.

– ZUŠKA? ZUŠKA!, 14.00-16.00 – Saxofonové kvarteto ZUŠ Zlín, pohádka „Princezna, která všechno viděla“ ZUŠ Zlín, kapela BPM ZUŠ Zlín-Malenovice.

– Koncert, 20.00-22.00 hodin – Kytary ze Svahů (ZUŠ Zlín – Jižní Svahy), Saxofony a Bratři Krausovi (ZUŠ Zlín), Trio Ars Animae (ZUŠ Zlín).

Univerzitní centrum U13 – Virtuální realita:

– Využití virtuální reality v umění: vytvoření zážitku ve světě fantazie a inspirace Karla Zemana, 13.00-17.00 hodin – Představení a vysvětlení základních triků v prostoru a jejich převedení do virtuální reality.

– Zoetropia, 13.00-17.00 hodin – Interaktivní workshop seznámí s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu.

FILM INDUSTRY – PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY:

FILMTALENT Pitching Fórum, Kongresové centrum Zlín, 10.00-15.00 hodin – Finální prezentace postupujících filmových projektů studentů a mladých začínajících tvůrců, kteří se ucházejí o finanční podporu z Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN. Vstup volný, bez předchozí registrace.
Industry Lunch s Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN, Kongresové centrum Zlín, 13.00-14.00 hodin – Neformální oběd pro akreditované filmové profesionály pořádaný za účelem navazování kontaktů a setkání napříč obory filmového průmyslu. Vstup pouze pro akreditované filmové profesionály.

FILMTALENT Talks, Kongresové centrum Zlín, 15.30-17.00 hodin –Inspirační setkání filmových profesionálů se studenty a začínajícími tvůrci. Hosty budou slovenská producentka a prezidentka Asociácie nezávislých producentov Zuzana Mistríková a režisér, scenárista a producent Václav Marhoul. Vstup pouze pro akreditované filmové profesionály.

Pyšná princezna v barvě – prezentace projektu, Kongresové centrum Zlín, 18.00-19.30 hodin – Proč by měla být Pyšná princezna barevná? Protože to si Bořivoj Zeman, režisér této pohádky, vždycky přál. Vstup volný. Kompletní filmový i doprovodný program je k dispozici na www.zlinfest.cz i ve festivalové aplikaci Zlinfest.

Publikováno: 27.5.2022

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *