Housle, bubenická show i komorní jazzové tóny zazní v pondělí festivalovým Zlínem

Modré housle Pavla Šporcla, zlínský F dur Jazzband v kombinaci s divokou bubenickou show nebo zpěvačka Lena Yellow se svými originálními songy – to je jen zlomek z akcí, které doprovázejí hlavní filmový program 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež.

 

HLAVNÍ BODY PONDĚLNÍHO PROGRAMU:

CO SI NENECHAT UJÍT V KINĚ

Náš svět – Ve věku, kdy jsou kamarádi ve škole důležitější než rodiče, je desetiletá Sun ve škole outsiderem. Vše se změní ve chvíli, kdy potká novou kamarádku.

Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6648

Black – Do chvíle, než potká černošská dívka Mavela partu gangsterů zvanou Black Bronx, je jen ztracenou existencí. V gangu se však cítí jako doma, získá zde přátele, kteří ji zasvětí do života na ulici.

Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6628

Alias Maria – Třináctiletá partyzánka Maria dostane spolu s dalšími vojáky úkol dostat novorozené dítě velitele do bezpečí. Maria však ukrývá tajemství, o kterém nemá nikdo tušení. Je těhotná.

Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6284

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ

REVENANT Zmrtvýchvstání – Zkušený lovec a trapper Hugh Glass je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují indiánům a na své pouti překonávají nemilosrdnou krajinu plnou nástrah.

Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/program-detail?id=6988

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE

Soutěž o finanční podporu vizuálním a audiovizuálním projektům – od 10 hod v probíhá v Kongresovém centru Zlín finální prezentace nejúspěšnějších projektů před odbornou porotou. Mezi vítěze soutěže bude rozdělen výtěžek z aukce 19. ročníku Salonu filmových klapek.

Seminář Dítě v krizi „Svět dětí na šachovnici života…“ –  seminář o aktuálních otázkách z oblasti ochrany dítěte v národním i celosvětovém kontextu.

Více informací o semináři naleznete zde http://www.zlinfest.cz/25474-dite-v-krizi-2016

Radost tvořit – slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže zrakově postižených dětí probíhá od 13 do 16 hod v Kongresovém centru Zlín.

Pavel Šporcl – Gipsy Fire – v 19 hodin v Kongresovém centru Zlín začíná koncert, na němž proslulý houslista představí album Gipsy Fire společně se svou dvorní kapelou Gipsy Way Ensemble.

 

KDO SE PŘEDSTAVÍ NA ČERVENÉM KOBERCI?

Přijďte se tváří v tvář potkat se známými osobnostmi, dnes by se na červeném koberci měly procházet celebrity českého filmu jako Jiří Mádl, Jan Čenský, Dana Morávková i populární taneční dvojice Jan Onder, Lucie Hunčárová. Vybraní herci z domácí filmové scény budou poté hosty neformální debaty Filmžurnál moderované Vladimírem Krocem.

 

JAKÝ AUTOGRAM MOHU DNES ZÍSKAT?

Přijďte si v 16 hodin do galerie Zlatého jablka pro autogram od Hanky Kynychové.

 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH

Divadelní zóna – v 17:45 si nenechte ujít vystoupení bubeníků Quadrums nebo nadějné houslistky Natálie Gargulákové ze ZUŠ Kroměříž. V 19 hod startuje Improliga – staňte se porotci a hlasujte pro tým, který zvládá improvizační řemeslo nejlépe.

Festivalový zámek – Lena Yellow s kapelou – koncert zpěvačky známé vokální skupiny Yellow Sisters a Mateřská.com. Poslechněte si songy, z nichž sálá inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem.

Výstavy – na Zlínském zámku probíhá po celou dobu konání festivalu výstava ORBIS PICTUS PLAY. Unikátní expozice s více než 60 interaktivními objekty, rozvíjející imaginaci a fantazii se zaměřením na kreativní poznávání světa i sebe sama skrze vlastní smysly.

Open Air Place – Ve 20 hod vystoupí domácí kapela F dur Jazzband s programem „The Best Of“ jejich repertoáru. Pro zpestření večera se do koncertu zapojí také sólisté v podobě bubenické show Tokhiho a jeho Groove Army.

 

CO SE DĚJE VE FILM-LABu?

Navštivte například besedu s Jaroslavem Němečkem k animovanému filmu Čtyřlístek v 15:30  v atriu budovy U13.

 

FILM INDUSTRY NEJEN PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY

Duhová kulička – ve 14 hod začíná v Kongresovém centru Zlín otevřená konference o filmovém marketingu, série prezentací a přednášek. Prezentovány budou také reklamní kampaně k českým filmům.

Více informací ke konferenci naleznete zde www.duhovakulicka.cz

Hurvínek a kouzelné muzeum – Oficiální představení nového rodinného celovečerního animovaného 3D filmu vyráběného v mezinárodní koprodukci. Přítomni budou režisér Martin Kotík, německý producent Igor Fürnberg a ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová.  Od 18:30 v Kongresovém centru Zlín.

Publikováno: 29.5.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *