Budova vedle radnice končí provoz. Pracoviště radnice se stěhují, Minutka zavírá

Budova č. 10 na náměstí Míru se zavírá. Důvodem je její havarijní technický stav, který vyžaduje zásadní stavební zásah. Pracoviště Odboru ekonomiky a majetku magistrátu, které v budově sídlily, se přestěhují do nových prostor v 6. a 7. etáži budovy č. 4077 na ulici Zarámí. Plný provoz zahájí nejpozději do pátku 8. dubna.

Koncem března zastavuje provoz v budově č. 10 také občerstvení Minutka. „S jeho majitelem jsme se dohodli na ukončení nájemní smlouvy,“ sdělila tajemnice magistrátu Helena Eidová, která se řešením situace zabývá.

V současné době probíhá veřejná zakázka na stěhování telefonních linek z budovy č. 10 do nových prostor na ulici Zarámí. „Upozorňujeme proto na fakt, že stávající telefonní čísla nebudou počátkem dubna fungovat. Komunikovat s jednotlivými pracovníky bude možné prostřednictvím e-mailu. Tento stav potrvá pouze několik dnů, děkujeme za pochopení,“ řekla Jana Holcová, vedoucí Odboru ekonomiky a majetku magistrátu.

Budova č. 10 na náměstí Míru pochází z 19. století. Přízemí je postavené ze smíšeného zdiva a z nepálených cihel, horní patra z cihel pálených. Je tedy stavebně špatně založený, což se na jeho stavu dlouhodobě negativně projevovalo, jak potvrzovaly pravidelné kontroly prováděné magistrátem. „Jakmile se objevily ve zdech praskliny, bylo jasné, že je nutné dům vyklidit,“ konstatovala Helena Eidová.

Zachránit budovu, která je památkově chráněná, bude velmi složité. Jaké jsou možnosti naznačí geologický průzkum, který nechá radnice v příštích měsících provést.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 4.4.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *