Rekonstrukce Velkého kina už začíná alespoň na papíře

Statiku Velkého kina  v budoucnu posílí stavební zásahy zatím blíže neurčené firmy. Velkou otázkou zatím ůstává, zda budou provedeny zvenku, nebo zevnitř budovy. Rozhodnout by se mělo do podzimu. Do té doby dojde také k oplocení celého objektu.

Varianty statického zabezpečení budovy pro město zpracovává brněnská společnost Ateliér DPK. „Necháme si předložit obě možnosti statického zajištění, protože chceme v této složité situaci zvolit co nejlepší variantu. Hned, jak je budeme mít k dispozici, se jimi bude rada města zabývat,“ prohlásil náměstek primátora Patrik Kamas.

Velké kino je zavřené k nevoli obyvatelů města Zlína už od března tohoto roku. Havarijní stav však neumožnil provoz kina ani o jediný den. Jak dlouho bude mimo provoz zatím nikdo neví. Známá není ani finanční částka rekonstrukce. Je jasné, že to budou desítky milionů korun. Nejasným faktem však zůstává, zda by nebylo lepší Velké kino zbourat. Jak to tak bývá, obyvatelé jsou rozděleni na dva názorové tábory.

Velké kino bylo postaveno v roce 1932 firmou Baťa podle návrhuarchitekta F. L. Gahury. Původní kapacita hlediště dosahovala dnes těžko uvěřitelných 2 270 míst. I s dnešní kapacitou 1010 sedadel jde stále o největší kino s celoročním provozem v České republice! Budova je památkově chráněná.

Publikováno: 12.7.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *