Sbírka pro Malé mimi prodloužena

Projekt Malé mimi pro zlínskou neonatologii směřuje ke svému cíli. A série benefičních koncertů státních Základních uměleckých škol významně přispěla k jeho naplnění. Prostřednictvím jejich koncertů, které proběhly ve Zlínském kraji v prosinci a lednu, se podařilo vybrat na transparentní účet projektu úctyhodnou částku 132 237 Kč.

Vystoupení dětí ze státních ZUŠ je přehlídkou talentů ve čtyřech oborech – hudebním, literárně-dramatickém, tanečním a výtvarném. Krajské školy každoročně uskuteční několik charitativních koncertů. Letos se devět ZUŠ ZK rozhodlo podpořit svými benefičními akcemi a věnovat z nich veškerý výtěžek na projekt Malé mimi, jehož snahou je zajistit předčasně narozeným dětem individualizovanou péči a umožnit tak jejich rodičům být jim na blízku od prvních okamžiků.

Přítomní hosté měli možnost seznámit se během večerů s podstatou projektu Malemimi.cz a přímo i předat jeho zástupům na místě vybraný obnos. „Jsme rádi, že naši žáci a rodiče přijali myšlenku tohoto projektu za svou a věnovali na novorozenecké oddělení, na vybudování pokojíků pro maminky předčasně narozených dětí takovou částku, jejíž výše nás samotné překvapila,“ uvedla Andrea Šopíková, ředitelka ZUŠ Zlín – Jižní Svahy.

Projekt MaleMimi.cz odstartoval koncem října ve Zlíně a jeho cílem je získat prostředky na rekonstrukci pokojů v porodnici v KNTB ve Zlíně a do budoucna umožnit trávit předčasně narozeným dětem první okamžiky v co nejužším kontaktu s rodiči. Cílová částka nutná na realizaci záměru je 2,5 mil. korun. „Nyní je na transparentním účtu částka přesahující 820 tisk Kč, nicméně další významné částky na něm ještě v nejbližších dnech přibydou. Odhadujeme, že v polovině února by podle našich propočtů mělo chybět asi 500 tis. Kč,“ uvádí jeden z iniciátorů projektu Martin Gazda a dodává: „Rozhodli jsme se proto proti původnímu plánu sbírku prodloužit do konce února. Poté by měla být zahájena příprava realizace samotného přestavby pokojů.“

Veřejné základní umělecké školy jsou tady desetiletí a po celou dobu poskytují svým žákům kvalitní základní umělecké vzdělání, nezbytné pro další studium umění. Aby se veřejnost dozvěděla, jak fungují a jak se odlišují od soukromých zařízení, vznikl festival ZUŠKA? ZUŠKA!, který je živým, slyšitelným a viditelným důkazem toho, že základní umělecké školy zřizované Zlínským krajem mají historicky dané pevné základy, ale zároveň se díky svým vysoce kvalifikovaným umělcům v řadách pedagogů i perfektně vyznají v těch nejnovějších uměleckých směrech.

Více na www.zuskazuska.cz

Vznik projektu MaleMimi.cz inicioval otec předčasně narozené holčičky společně se zlínským primářem Jozefem Mackem. Oddělení neonatologie je pod jeho vedením už nyní na špici v ČR poskytující péči předčasně narozeným dětem.

Projekt má být cestou k individualizované péči pro maminky dříve narozených dětí. Snahou je zajistit v prostorách stávající JIP a IMP (intermediární) péče prostorové podmínky a pohodlí pro maximalizaci délky pobytu matky (otce).

Více na malemimi.cz

Publikováno: 8.2.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *